Jump to content



αγορα DVD-RW


Recommended Posts

γεια σας!

ενδιαφερομαι να αγορασω ενα DVD-RW αλλά δεν ξέρω ποιο από όλα!!!

Ειναι παρα πολλα!!!

Σε μια μικρή έρευνα αγοράς είδα το μοντέλο της γνωστής μας Plextor να υπερέχει των άλλων αλλά η τιμή δεν είναι προσιτή :cry:

Επίσης αποκλεισα τις LG και την NEC γιατι εχω ακουσει οτι εχουν προβληματα και δεν θελω να παρω κατι απο αυτες τις 2 και για δικους μου λογους...

’ρα, μετά το Plextor το χάος!

Δεν μπόρεσα να βρω ποιο είναι δεύτερο σε ποιότητα για να δω αν μου κάνει

μετα απο ενα καλο ψαξιμο στα ελληνικα μαγαζια, βρηκα τα εξης:

1:PIONEER DVR-111D

REVIEW

2:ASUS DRW-1608P2S

REVIEW

Ποιο απο τα 2 να διαλεξω???

αν εχετε καποιο καλυτερο να προτεινετε, καντε το!!!

ευχαριστω,

Σακης

Link to comment
Share on other sites

Σάκη έχω το nec 4570 και δεν έχω αντιμετωπήσει κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα

και μου φένεται πως τα nec και τα plextor συνεργάζονται άψογα με τις περισσότερες μάρκες dvd όπως Taiyo Yuden και Mam-E που είναι οι καλύτερες

Link to comment
Share on other sites

+1 NEC. Nec 4571 και κανένα πρόβλημα.Ολα αψογα.Πριν είχα Nec 4550 επίσης ωραίο μηχάνημα.Συν οτι θα έχεις και labelflash.Ξέρω ακριβά δισκάκια αλλά καλύτερα από το να μην έχεις καθόλου! Τώρα όσο αναφορά για τα Plextor ξέρω τι εννοείς το τελευταίο που είχα ήταν ένα 24X CD-Recorder τελείως άλλη κατηγορία αλλά πολύ ακριβά.Επίσης σε σχέση με τα σύγχρονα τώρα πια και φθηνά drives δεν προσφέρουν και τόσα όμως.Εχει κλείσει πόλυ θα έλεγα η ψαλίδα.Δεν είναι πια η μέρα με τη νύχτα όπως κάποτε, που έβαζες το δισκάκι σε άλλο γραφτήρι εκτός από Plextor και προσευχόσουν να μην το κάψει...:OT: Καταραμένο 4Χ Philips...:OT:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sakis_the_fraud [Σήμερα, στις 03:26]

Επίσης αποκλεισα τις LG και την NEC γιατι εχω ακουσει οτι εχουν προβληματα και δεν θελω να παρω κατι απο αυτες τις 2 και για δικους μου λογους...

NEC και LG ειπαμε δεν αγοραζω...

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοιγω αλλο θεμα, σε ποιοτητα εγγραφης ποιο θεωρειται καλυτερο αυτην την στιγμη, με την προυποθεση να υπαρχει μοντελο με μαυρη προσοψη στην ελληνικη αγορα.

Link to comment
Share on other sites

ως τωρα εχουμε:

-> 3 NEC (ειπαμε δεν αγοραζω NEC...)

-> 1 Lite-on (καποιο συγκεκριμενο μοντελο???)

-> 1 Pioneer

κανενας αλλος???

@chroma

λεγοντας OEM τι εννοεις???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από PGM [Σήμερα, στις 10:17]

Lite-On SHM-165P6S

ή

Lite-On SHM-165H6S

ποια ειναι η διαφορα αυτων των 2 μοντελων??

(εκτος απο το διαφορετικο γραμμα :p )

Link to comment
Share on other sites

saki μην ψαχνεις αδικα φιλε εδω ειναι η super προσφορα που εχω για σενα η plextor ειναι η mercedes τον CD-RW & τον DVD-RW για κιτα και εδω

http://www.grammi.gr/eidos.aspx?kvd=55550946

http://www.grammi.gr/eidos.aspx?kvd=55550948

http://www.grammi.gr/eidos.aspx?kvd=55554659

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.