Jump to content


Corsair HX620W vs Seasonic M12 700W


computerofilos1416003258

Recommended Posts

Γεια σας είμαι νέος στο forum, και αυτό είναι το πρώτο μου νέο θέμα.:)

Corsair HX620W vs Seasonic M12 700W , πιο θα προτιμούσατε ?

Ξέρει κανείς πόσα amper βγάζει το corsair στην +12V ???

Link to comment
Share on other sites

seasonic review..και corsair review..

Αξιζει να τα διαβασεις ...

επισης δες και αυτο σαν outsider...(φτηνουλι σχετικα-μονο απο θεμα τιμης, βγαζει μονο 3Αμπ λιγοτερα απο το corsair 620)....και το review του

και ενα ακομα που παιζει στα πολλα λεφτα ειναι επισης αυτο και απο εδω το review

(και το 750 επισης καλο ...αν ψαξεις στα λινκ θα το βρεις και αυτο..)

Link to comment
Share on other sites

παω στοιχημα μονο εικονες ειδες!!!

Πολλα λεφτα για 700W...

Στα ιδια λεφτα παιζουν το silverstone 750 ..(50€ κατω)

silverstone 850 ..(30€ πανω)

enermax 850 galaxy (10-20€ κατω)

και αν ρωταγες την προηγουμενη εβδομαδα ηταν με 30€ πανω το enermax galaxy 1000watt...

Link to comment
Share on other sites

χωρις δευτερη σκεψη το Seasonic. Eιναι καταπληκτικα τροφοδοτικα , κανουν αυτο που υποσχονται χωρις φρουφρου και αρωματα. Εχω ενα 500ρι. Ο ανεμιστηρας τρεχει στις 700 στροφες (12 db το ακους μονο αν βαλεις το αυτι πανω) και ανεβαινει στις 800 σε full load αλλα και παλι δεν ακουγεται καθολου. Ο αερας που βγαζει ειναι κρυος. 1002 συσκευες πανω, δεν καταλαβαινει χριστο. ΚΑι οι τασεις, παντα , μα παντα εκει που πρεπει να ειναι χωρις ΚΑΜΙΑ αυξομειωση απο idle to full load. 2 χρονια (24/7/365) δεν εχει αλλαξει καθολου η λειτουργια του....πραγματικα απιστευτο. Που πουλανε Ελλαδα ?

Link to comment
Share on other sites

Βασικα γιατι πας για 700ρι ? Παρε το " απλο " το Seasonic το 600ρι που ειναι υπερβολικα ησυχο και αποτελεσματικο, αν το βρεις βεβαια. Εγω στο 500ρι εχω

Conroe 6600 @ 3600 @ 1.5

2x1024 DDR2@ 2.4 V

1x 7900GT

4 HDD serial ata

2 external HDD

8 USB devices

1DVD recorder

ΜΕ το ποιο πανω στυστημα το 500ρι ειναι overkill σου λεω. Και 2 χ 7900 να ειχα πανω δεν θα αλλαζε κατι. Εσυ τι σκοπευεις να παρεις ?

Link to comment
Share on other sites

Ήδη με μία 8800 τα περισσότερα 500άρια πήγαν για βρούβες, μαζί με μερικά 600άρια. Για μένα το καλύτερο στη σύγκριση είναι το Seasonic αλλά η 5ετής εγγύηση της Corsair είναι ΜΕΓΑΛΟ δέλεαρ... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΟΕW1999 [Χθες, στις 20:20]

Με 2 χ 7900 και αν εκανες και λιγο OC τοτε η αλλαγη τροφοδοτικου ειναι αναγκαια το ιδιο συστημα εχουμε και το 500αρι δεν φτανει πουθενα τουλαχιστον οχι σε μενα

το 500ρι εχει δοκιμαστει με SLI ΚΑΙ Πρισκοτ παλαιοτερα και δεν ειχε κανενα προβλημα.Ουτε καν ιδρωσε. Ουτε μια στο εκατομυριο να μασησει με την 8800. Αντε σου λεω παρε το 600ρι αλλα και παλι ειναι overkill. Ας μην πεφτουμε στην παγιδα των τρελων KW ...ειναι τελειως ανουσιο.

5 χρονια εγγυηση δινει και η Seasonic τουλαχιστον εξωτερικο.

Link to comment
Share on other sites

Mάλλον πως σε μερικούς μήνες θα πάω σε quad και νέα vga(dx10), οι οποίες έχουν τρελές απαιτήσεις από ρευματα.Για αυτό λέω για το 700w.

@ΝTG

Σου είπες κανείς για όριο χρημάτων ????:p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μην κοιτατε μονο τα απειρα watt και ενα λιγο μικροτερο αλλα με παραπανω amper σε καθε γραμμη κανει μια χαρα τη δουλεια του.Τωρα βεβαια ενα 1000αρι ειναι δελεαρ...

Απλα να μην ξεγιελιομαστε απο ονομαστηκες τιμες

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.