Jump to content



Πρόβλημα με ZoneAlarm και Forums' images.....


$pIdy_mc

Recommended Posts

Hello παίδες...... :cool:

Θα ήθελα την βοήθεια σας για ένα προβληματάκι που αντιμετωπίζω τις τελευταίες μέρες......

Πρόσφατα έβαλα το update του ZoneAlarm και έχω το εξής πρόβλημα.....Οι εικόνες αυτού του site - Forum και πολλών άλλων δεν κινούνται , δεν απεικονίζονται και άλλες δεν εμφανίζονται καθόλου...... :blink:

Θα ήθελα να μου πείτε ποια ρύθμιση πρέπει να αλλάξω για να σταματήσει αυτό.....

Σας ευχαριστώ όλους προκαταβολικά :)

P.S.

’μα έχετε υπόψιν κανένα άλλο FireWall, γιατί το ZA ξέρω ότι δεν είναι και το τέλειο, αλλά είναι free :upside:, πείτε το plz.... :)

EDIT: Όταν λέω "δεν κινούνται" εννοώ ότι emotions όπως το "worship", "clap", "banging" κ.τ.λ. απλά δεν κινούνται

Link to comment
Share on other sites

Πιο πολύ μου κάνει ότι έχεις κάνει disabled gif animation απο κάποια επιλογή. Zonealarm πολύ βαρύ ρε παιδί μου, απο την στιγμή που αρχίσανε να το ξεσκίζουν πήρε δρόμο και έχω το outpost τώρα, ρίχτου μια ματιά

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μια επιλογή στα advanced options σε κάποιο απο τα δύο καρτελάκια Privacy Protection ή IM Protection που μπλοκάρει τα gif. Επίσης μπλοκάρει και το mirc. ψάχτο λίγο γιατί δεν έχω πλέον za.

Έβαλα tiny firewall για πολλούς και διάφορους λόγους.

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε ωρέ? Disabled gifs από το ΖΑ? Κάτι άλλο έχεις απενεργοποιησεί. Μήπως έχεις βάλει κανένα "DSL Speedup" ή κάτι τέτοιο?

Μεγάλο το ΖΑ? Ας γελάσω.

Comodo? Ας γελάσω και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

OK, πες τι έκδοση ΖΑ έχεις ακριβώς. Το free ή σπασμένο?

Επίσης, τι άλλα προγράμματα έχεις περάσει για τη σύνδεσή σου?

Με ποιον παροχέα είσαι?

Αυτό που παρατηρείς, είναι μόνο σε ένα browser? Σε ένα site? Η είναι γενικότερο? Πως λες ότι είναι 100% του ΖΑ θέμα? Πως το διαπίστωσες?

Με συγχωρείς κι όλας, αλλά έχω βάλει το ΖΑ σε πάαααρα πολλά PC και setups και είμαι αρκετά ικανοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω πλεον γιατι δεν κανει δουλεια,εκτος απο αυτο με τις φωτο που ειναι μια ρυθμιση.

Δεν εχω προγραμματα για τη συνδεση μου.

4νετ

Σε 2.Γενικοτερο.

http://www.myphone.gr/gallery/help/norton.php

Δοκιμασε και κανενα αλλο να δεις.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από aggelopas

Βαλε comodo.To ZA ειναι για τα μπαΖΑ.

Αρχική απάντηση από nobig

Πιο πολύ μου κάνει ότι έχεις κάνει disabled gif animation απο κάποια επιλογή. Zonealarm πολύ βαρύ ρε παιδί μου, απο την στιγμή που αρχίσανε να το ξεσκίζουν πήρε δρόμο και έχω το outpost τώρα, ρίχτου μια ματιά

I know guys :rolleyes: , αλλά το έβαλα επειδή είναι free :red:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από NoDsl

Ειναι μια επιλογή στα advanced options σε κάποιο απο τα δύο καρτελάκια Privacy Protection ή IM Protection που μπλοκάρει τα gif. Επίσης μπλοκάρει και το mirc. ψάχτο λίγο γιατί δεν έχω πλέον za.

Έβαλα tiny firewall για πολλούς και διάφορους λόγους.

Δεν βλέπω να έχει τέτοια επιλογή.......Έχει μόνο μία "Privacy" (σκέτο) και από εκεί έχω αλλάξει κάτι, αλλά για άλλο site στο οποίο δεν έβαζε τα avatars....Για το TheLab δεν πιάνει :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpavly

Τι λέτε ωρέ? Disabled gifs από το ΖΑ? Κάτι άλλο έχεις απενεργοποιησεί. Μήπως έχεις βάλει κανένα "DSL Speedup" ή κάτι τέτοιο?

Μεγάλο το ΖΑ? Ας γελάσω.

Comodo? Ας γελάσω και πάλι.

To outpost τουλάχιστον έχει τέτοια επιλογή.

Είναι αρκετά βαρύ το ZA, μιλάω όχι για το τσαμπε το οποίο είναι λιγάκι για τον *εο

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΝTG

δλδ αμα κανεις shutdown το ZA oι εικονες κλπ θα παιζουν κανονικα???

Επειδη το εχω και εγω και δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο...

(τοσο τυχερος ειμαι??)

hmm.....περίεργο......αυτό το πρόβλημα το οποίο λέω το παρουσίαζε και σε ένα άλλο site, αλλά μόλις έκλεισα το ΖΑ δούλευε και υπέθεσα ότι το πρόβλημα με τις εικόνες του TheLab οφείλετε στο ΖΑ, αλλά τώρα που το έκλεισα δεν άλλαξε tpt όπως στο άλλο site........

dld τώρα υπάρχει περίπτωση να παίζει κάτι με το FireFox ?? ’λλα θα το είχαν παρατηρήσει και άλλοι ή είμαι τόσο τυχερός ? :...: ?

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω που μπορει να ειναι το προβλημα....

παντως με φιρεφοξ και ΖΑ δεν εχω προβλημα..(ουτε και με την νεοεισαχθησα οπερα)

Απο ελαχιστα που εψαξα το ΖΑ δεν βρηκα καμμια περιεργη επιλογη που να αφορα το προβλημα σου..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από regent

Στην καρτέλα "Privacy" βάζεις το "Ad Blocking" στο Medium (ή απεργοποιείς το "Banner/Skyscrapers Ads" από το "Custom")

Δεν έπιασε ούτε αυτό :(

Τα Pop-up\Pop-down και το Animation να τα αφήσω επιλεγμένα ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.