Jump to content



Προβλημα με τον A64 X2


anousios

Recommended Posts

Στo site της ASUS έχω δεί ότι όταν γεμίζεις και τα 4 dimms η AMD προτείνει η ταχύτητα ddr στους X2 να είναι 333 αντί 400 για λόγους σταθερότητας. Μάλιστα δίνει και ένα pdf της AMD που σε ένα πίνακα δίνει τα προτεινόμενα timings gia Χ2 ανάλογα με το πόσα dimms είναι γεμάτα.

To ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ με την asus Α8Ν-VM CSM.

Βάλε στο google "Α8N-VM CSM Memory problem" και δες περισσότερα

Link to comment
Share on other sites

Eισαι σιγουρος οτι με 4 modules μνημης πρεπει να εχω συχνοτητα 333 και οχι 400?

Επισης σημειωνω οτι στο disk management μου αναφερει οτι εχω εναν fake δισκο (με Χ) με περιγραφη missing...Mπορω να τον κανω delete? Eπισης 2 δισκους μου τους αναφερει basic και εναν dynamic. Δε χρησιμοποιω partitions και δε κανω κατι ιδιαιτερο, τι τυπο πρεπει να εχω?

Να αναφερω και το συστημα μου, αποτελειται απο υλικο καινουργιο ή ενος χρονου που δε νομιζω να υπαρχει βλαβη:

HEC 550W

Asus A8V Deluxe Rev.2.0, AGP, s939, latest bios(1017)

A64 X2 4400+ toledo, 2.2G

Kingston 4X512 dual 400MHz 3-3-3-8

XFX gf7800gs Extreme Edition

Soundblaster Audigy 2 ZS

2 DVD, 3 HDD

Λεω να βεβαιωθω αν οντως δε παω καλα. Πεστε μου καποιο benchmarc να δοκιμασω και να δω αν θα βγαλω το πρέπον σκορ... Ειμαι σιγουρος οτι θα βγαλω πολυ λιγοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.