Jump to content


ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ PRESARIO 700


themis_

Recommended Posts

Δε νοπμίζω να έχουμε εκεί πρόβλημα εκτός και αν στην περιοχή που βρίσκεται ο επεξεργαστής βάζεις το χέρι σου και νιώθεις τη φλόγα.

Μάλλον για μητρική θυμίζει. Βρες και κατέβασε το memtest από dos και τρέξτο. Αν δεν κολλήσει τότε ίσως να υπάρχει ελπίδα για το σύστημά σου...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από themis_ [Χθες, στις 18:38]

Ξέρεις κανενα αλλο προγραμμα φιλε , γιατι οσα εχω κατεβασει δεν ειναι καθολου αξιολογα

το ΜΒΜ εχω εγω....

αλλα πρεπει να ξερεις την μητρικη σου...

το επομενο ειναι το speedfan...

δοκιμασε τα και πες μας...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κανενα προγραμμα δεν βρήκα ώστε να δω την θερμοκρασία , αλλα αυτο που δεν καταλαβαίνω είναι οτι σβήνει ορισμένες φορές μονο του , και ζεστένετε στην περιοχη που βρίσκετε ο επεξεργαστής , το ανεμιστηράκι το κοίταξα δεν είχε σκόνη , και δουλεύει κανονικά , το μονο που μου ερχετε στο μυαλό ειναι η RAM που είναι πολυ χαμηλή απο την μανα της 256mb λετε να φταιει αυτό δηαλαδη να τρωει κολληματα σε μερικες εφαρμογές - και να ζεσταινετε ορισμενς φορες μετα απο πολυ ωρα λειτουργίας?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από themis_ [Σήμερα, στις 14:51]

Κανενα προγραμμα δεν βρήκα ώστε να δω την θερμοκρασία

μπες στο www.downloads.com και κανε αναζητηση τα εξης...

ΜΒΜ

Speedfan

Everest

Αρχική απάντηση από themis_ [Σήμερα, στις 14:51]

το μονο που μου ερχετε στο μυαλό ειναι η RAM που είναι πολυ χαμηλή απο την μανα της 256mb λετε να φταιει αυτό δηαλαδη να τρωει κολληματα σε μερικες εφαρμογές - και να ζεσταινετε ορισμενς φορες μετα απο πολυ ωρα λειτουργίας?

δεν πιστευω να ειναι αυτο...

δες τις θερμοκρασιες του επεξεργαστη σου με τα παραπανω προγραμματα και πες μας...

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας σε λειτουργία μονο το nod32 antivirus και λειτουργόντας και το cpu tester pro ο σκληρός δίσκος είχε 39 C με το πρόγραμμα speedfan.Τώρα την θερμοκρασία της cpu δεν μπόρεσα να την μετρήσω όμως όποτε έβαζα σε λειτουργία το hot cpu tester pro μετα απο λίγα λεπτά μου εσβηνε και ο φορητός έκαιγε εκει που βρίσκεται ο επεξεργαστης , ενω ο σκληρος ήταν ok.Μάλλον cpu ειναι φίλε....

Link to comment
Share on other sites

επίσης μόλις μου έκλεισε ο υπολογιστής , προσπάθησα να το α νοιξω 4 φορες και εκλεινε με το που επενε στα windows.Το αφησα λιγο να ηρεμησει ακθως εκαιγε απο κατω (στην περιοχη του επεξεργαστη) και επειτα το ανοιξα και δουλευε μια χαρα. Τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

κατι παιζει με την ψυξη του επεξεργαστη σου...

αλλα δυστυχώς δεν ξερω καθολου απο λαπτοπ :(

ΑΝ εχει ψυκτρα ο επεξεργαστης, (ειπα δεν ξερω απο λαπτοπ!) δες αν παταει καλα...

(μ@λ@κι@ ειπα? :tomato: )

Link to comment
Share on other sites

NOTE: The heat spreader thermal pad should be replaced every time the processor is replaced.

αυτο που λεει το κανεις?

παραπανω δεν καταλαβα...

http://www.geocities.com/hpmsgs/700xx/_images/remove_hs_2.jpg

αυτη σε real μπορει να βοηθουσε...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.