Jump to content



x850xt + hr03 ή νεα καρτα;


Jpp

Recommended Posts

Ειχα σκοπο να αλλαξω το cooler της x850xt και περιμενα να ερθει η hr03.

Βλεπω οτι κοστιζει 50ευρω και σκεφτομαι να την πουλησω και να παρω μια καινουργια με passive ψηκτρα.

Αν δωσω μεχρι 250-300 θα δω διαφορα σε επιδοσεις αλλα και ποιοτητα χρωματων;

Μηπως θα ειναι τσαμπα λεφτα αφου σε μερικους μηνες θα υπαρχουν παιχνιδια με pixel shaders κτλπ που δε θα τα υποστηριζει μια τωρινη καρτα;

Link to comment
Share on other sites

εξαρτατε...αφου εκανες υπομονη μεχρι τωρα κανε λιγο ακομη και περιμενε να βγουν τιποτα 8900 η 8600 με pixel shader 4 και να δωσεις τοτε καμια 200-300 ευρω...εκτος αν παρεις καμια 7600 gt με 170 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Tripper [Σήμερα, στις 17:20]

εξαρτατε...αφου εκανες υπομονη μεχρι τωρα κανε λιγο ακομη και περιμενε να βγουν τιποτα 8900 η 8600 με pixel shader 4 και να δωσεις τοτε καμια 200-300 ευρω...εκτος αν παρεις καμια 7600 gt με 170 ευρω

Σε διαφορα τεστ που εχω δει η Χ850ΧΤ ειναι πανω απο την 7600gt σε επιδωσεις,διορθωστε με αν κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αρχική απάντηση από Occultist [Σήμερα, στις 20:22]

'Ολες οι passive που έχω δει ΒΡΑΖΟΥΝ...το καλοκαίρι παίζει άνετα να σου έχει πρόβλημα ακόμα και στα default.

Πραγματικα ενα μηχανημα που μονταρα τελευταια με passive (ετσι το ηθελε ο ανθρωπος)

πηγαινε με θερμοκρασια δωματιου περιπου 27 βαθμους 60+ βαθμους σε idle κατασταση.

Και καρτα οχι 1950 αλλα 7300GT:blink:

Link to comment
Share on other sites

α) αν βραζει θα ειναι ουσιαστικα αχρηστη σε παιχνιδια 'βαρβατα' καλοκαιρι-ανοιξη-φθινοπωρο

β) αν δεν παιζεις παιχνιδια 'βαρβατα' κοιτα για πιο φτηνα μοντελα

γ) εγω παντως μια 7800gt με ανεμιστηρακι που εχω δεν ακουγεται (ακουγονται τα ανεμιστηρακια του κουτιου 'smooth' ομως....:) )

Link to comment
Share on other sites

Επειδη την εχω δοκιμασει την Gecube 1950 PRO, κοιτα το σχετικο ποστ , αν θες την γνωμη μου βαλε κατι παραπανω και παρε την 512. Φοραει hynix μνημες και παει παρα πολυ καλα , δεν ζεσταινεται καθολου μα καθολου και γενικα δεν εχω παραπονο αν και δουλευει στης μικρης μου το pc.

Δεν ακουγεται καθολου η συγκεκριμενη.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.