Jump to content


Hamachi από τα βάθη της αφρικής


chrisnitro2000

Recommended Posts

Πώς σας φαίνεται το νέο φτηνό utility για εικονικό vpn client - server

Παίζει με ελάχιστες ρυθμίσεις ενώ παράλληλα είναι τόσο ασφαλές όσο ο η/υ σας στο ιντερνετ αφού μόνο αυτό χρειάζεται και όχι κάποιος ακριβός router.

Easy file sharing λοιπόν μεταξύ μας με hamachiiiiiiiiii:T:

http://www.hamachi.cc/

post-4060-1416072890,5552_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chrisnitro2000

το πρόβλημα είναι οτι βασίζεται πολυ στο upload και αυτό στην Ελλάδα είναι το τίμημα που πρέπει όλοι μας να πληρώσουμε...:cry:

Πράγματι :cry:

Το χρησιμοποιούσα παλιότερα για το 1.6 και είχα πάρα πολύ lag :...: Για το CSs δεν μου δόθηκε η ευκαιρία να το δοκίμασω ακόμα, αλλά πιστεύω πως θα τρώω γερά κωλύματα.....

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο προγραμματακι,το χρησιμοποιω αρκετο καιρο με τον κουμπαρο μου.Πιο πολυ για Chat μου κανει παρα για file sharing και gaming.

Το απο τα βαθη της αφρικης μου αρεσε,:laughing: Μαλλον απο τα βαθη της παλαιστινης:jump:

Link to comment
Share on other sites

είναι απίστευτο utility με πάρα πολλές χρήσεις π.χ. remote control για κατεβαστήρια

η για lan παιχνιδια και ας ειναι ο αλλος στην αλλη ακρη της γης

για όλα τα παραπάνω υπάρχουν και άλλη τρόποι αλλά τόσο απλά και ωραία δεν έχω βρει κάτι

βέβαια λόγω design οι χρήστες πρέπει να κάνουν login στον κεντρικό σερβερ της hamachi από την μια αυτό είναι τρομερή ευκολία διότι δεν χρειάζεται utilities τύπου no-ip/dynamic dns αλλά από την άλλη μπορεί να είναι security risk

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από bourlas... αυτό είναι τρομερή ευκολία διότι δεν χρειάζεται utilities τύπου no-ip/dynamic dns αλλά από την άλλη μπορεί να είναι security risk
Δεν είναι αναγκαία τέτοια utilities (no-ip/dynamic dns)...

Έχω φτιάξει ένα service που τρέχει σε win2K & Up και όποτε αλλάζει το "εξωτερικό" IP (αυτό που σου δίνει ο Internet provider) του μηχανήματος στέλνει με email το νέο IP σε ένα hotmail account που βλέπουν "οι άλλοι"... έτσι δεν είναι Public το IP σε free-DNS λίστες :)

Είναι φτιαγμένο σε .ΝΕΤ 2.0 Visual Studio 2005 (VB) και το δίνω free source. όποιος το θέλει PM με.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.