Jump to content



ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ !!!!!


jdrogas

Recommended Posts

Μετα απο αρκετο καιρο επιστροφη και παλι στο lab (εμπλεξα με δουλειες).

Σας χαιρετω ολους νεους και παλιους συντοπιτες.

Σκεφτομαι λοιπον να αναβαθμισω τι να αναβαθμισω μαλλον να αλλαξω συστημα χρειαζεται πλεον γιατι εχω χασει επεισοδια.

Θελω τη βοηθεια σας τι μπορω να κρατησω απο τα υπαρχοντα πηγαινοντας παλι σε intel αλλα διαφορετικο chipset και επεξεργαστη.

Κυριως για επεξεργασια βιντεο,mp3,photo βαρια προγραμματα και λιγοτερο στην καλυτερη καρτα γραφικων και στα παιχνιδια.

Τι μπορω να κρατησω απο τα υπαρχοντα??

Link to comment
Share on other sites

Αγνωστο για τα χρηματα αλλα θελω μια κι εξω να παρω κατι και να τελειωνω.

Δηλαδη αν μιλαμε για μνημες παω κατευθειαν σε ocz απο mobo εχω μεινει κατευχαριστημενος με την Abit μου που καλει κρατει μετα απο τοσο o/c μπασε βγαλε νερα,ψυκτρες κλπ και δεν εχει κανει τσακ ποτε.

Τωρα για επεξεργαστη ποτε δεν τα πηγα καλα με τους AMD γι αυτο και παλι intel θα προτιμησω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jdrogas

Τωρα για επεξεργαστη ποτε δεν τα πηγα καλα με τους AMD γι αυτο και παλι intel θα προτιμησω.

Την καταλληλη στιγμη αναβαθμιζεις......:D Παλι ιντελ θα παρεις...:hehe:....

Αφου εισαι τυπος του μια και εξω...ενας E6600 ειναι μια χαρουλα...(κοντα στα 320€)

Μητρικη σε αβιτ ειναι η Αw9d (max) κοντα στα 200€(250€) ...αλλα ισως ζητησεις κανενα pci παραπανω...οποτε εχε υποψιν και την Αsus Ρ5Β deluxe (kοντα 200€ ..απο κατω)

Mνημες...κατι supertalent απο πλαισιο ..δειχνουν καλα..κοντα 300€

και μια καρτα γραφικων..(εδω ισως να τσουξει λιγο)

8800gts κοντα στα 460€....dx10 και αλλαζεις μετα απο πολυ καιρο...(νεφορερτη αρκετα δυνατη)

Αλλιως παιρνεις καποια στα 200-300 και ισως ζητησεις παλι σε λιγοτερο απο εξαμηνο..

(7950GT 512Mb ,7900GTX, X1900XT 512MB ,X1950XT 256MB)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΝTG [Σήμερα, στις 18:42]

Την καταλληλη στιγμη αναβαθμιζεις......:D Παλι ιντελ θα παρεις...:hehe:....

Αφου εισαι τυπος του μια και εξω...ενας E6600 ειναι μια χαρουλα...(κοντα στα 320)

Μητρικη σε αβιτ ειναι η Αw9d (max) κοντα στα 200(250) ...αλλα ισως ζητησεις κανενα pci παραπανω...οποτε εχε υποψιν και την Αsus Ρ5Β deluxe (kοντα 200 ..απο κατω)

Mνημες...κατι supertalent απο πλαισιο ..δειχνουν καλα..κοντα 300

και μια καρτα γραφικων..(εδω ισως να τσουξει λιγο)

8800gts κοντα στα 460....dx10 και αλλαζεις μετα απο πολυ καιρο...(νεφορερτη αρκετα δυνατη)

Αλλιως παιρνεις καποια στα 200-300 και ισως ζητησεις παλι σε λιγοτερο απο εξαμηνο..

(7950GT 512Mb ,7900GTX, X1900XT 512MB ,X1950XT 256MB)

Για επεξεργαστη κατι τετοιο σκεφτομουνα...

Για μητρικη η μια pci σιγουρα δεν με φτανει

Για καρτα αποκλειεται να δωσω τοσο δεν με ενδιαφερει το σπορ.

Για μνημες δεν τις ξερω τις κυριες που αναφερεις και δεν γνωριζω σε σχεση με το fsb τι μνημες πρεπει να παρω γιατι ολο και θα ασχοληθουμε με το o/c.

Σιγουρα θα προτιμησω κιτακι των 2 γιγα.

Link to comment
Share on other sites

Εχει να κάνει περισσότερο με τι θές να ξοδέψεις εγώ πήρα αυτά που βλέπεις στην υπογραφή,

χωρίς το τροφοτικό και έδωσα 1050,αν δεν θές δυνατή κάρτα πάρε καλύτερο επεξεργαστή...

από σένα εξαρτάται.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από slaught [Σήμερα, στις 18:13]

Αν δεν παιζεις δωσε τα λ7 καπου αλλου και μην παρεις καλη καρτα γραφικων.

Σιγουρα δεν θα δωσω πολλα για καρτα γιατι δεν παιζω παιχνιδια μονο η κορη μου καμια φορα κανα SIMS παιζει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sofix [Σήμερα, στις 22:06]

παρε μονο μνημες ή κατσε με οτι εχεις ..

κατα τα χριστουγεννα (τα οποια ειναι αρκετα κοντα πλεον..) ,νομιζω, θα εχεις πολυ περισσοτερες επιλογες για αναβαθμιση..

Τι υπονοεις:p

Θεμα τιμων η και αλλων επιλογων,περιμενουμε δηλ.τιποτα καινουργιο γιατι εχω χασει πολλα επεισοδια.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pavlosts [Σήμερα, στις 10:37]

Εχει να κάνει περισσότερο με τι θές να ξοδέψεις εγώ πήρα αυτά που βλέπεις στην υπογραφή,

χωρίς το τροφοτικό και έδωσα 1050,αν δεν θές δυνατή κάρτα πάρε καλύτερο επεξεργαστή...

από σένα εξαρτάται.

Για Ε6600 με βλεπω και ASUS P5B DELUXE αφου το πιστοποιουν και οι ειδικοι του φορουμ.

Στην καρτα ειμαι εντελως σκραπας δεν ξερω τι να παρω και απο μνημες παλι δεν εχω παρακολουθησει ποιες ανεβαινουν καλα (εγω εχω μεινει στις OCZ) αλλα μαλλον εχουν βγει κι αλλες καλες μνημες.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.