Jump to content



Εκδόσεις για Windows Vista x86/x64


Wizard!

Recommended Posts

Δυστυχώς όχι. Vista 32 Bit Optimized μόνο αναφέρει. Πάντως είναι απ'τα λίγα Free που χρησιμοποιώ και είμαι απoλύτως ικανοποιημένος. Στη κυριολεξία είναι σαν να μην έχω περάσει Firewall. Καμία σύρραξη, καμία επιβάρυνση του συστήματος.

http://www.pctools.com/firewall/

Current Version: 3.0.0.36

Released: September 21, 2007

Size: 4,683 KB

Platforms: Designed for Windows

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 179
  • Created
  • Last Reply

Εχει παραγινει αυτη η κατασταση με τα firewall στα 64-bit vista..5 firewall προσπαθησα να βαλω κ κανενα δεν εμπαινε..:( :( ..του πουστη..θα δοκιμασω για αλλη μια φορα την τελευταια εκδοση του Agnitum να δουμε μηπως γινει τπτ..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από NikMark

To Ad Blocker του Outpost πως τα πάει σε σένα; Ή δεν το χρησιμοποιείς;

Βασικά χρησιμοποιώ το adblock του Firefox, οπότε το τι κόβει το Outpost δεν το έχω προσέξει. Θα βγάλω του Φίφη να σου πω.

Το μόνο που έχω, είναι ότι πάω να βάλω trusted το *.microsoft.com (ή το microsoft.com) ώστε να θεωρεί trusted τα msdn.microsoft.com, msdn2.microsoft.com, www.microsoft.com, κλπ, και δεν το δέχεται. Πριν το "κράξω" βέβαια, θα κοιτάξω το manual/help να δώ αν παίρνει αλλιώς τα wildcards

Link to comment
Share on other sites

φιλοι μου σχετικα με το outpost 2 λογια!

διαβασα εδω αυτα που γραφατε και ειπα να το βαλω να δω τι λεει στα vita 64bit ultimate.

αυτην την στιγμη το συστημα μου σερνεται στην κυριολεξια και μερικες φορες παρατηρω την μνημη στο 100% χωρις λογο...χωρις να τρεχει κατι...ακομα και οταν εκλεισα το outpost...

βουρ για uninstall αλλα ελα μου ντε που ενα τεταρτο τωρα ειναι κολημενο στο unistall....

ελεοςςςςςςςςςςςςςςςς πολυ μουφα προγραμμα......

δυστυχως παω για format..........:(

Link to comment
Share on other sites

ναι εχεις δικιο.....!!!

μετα απο λιγο ξεκολησε και το εκανε unistall και τωρα το συστημα μου ειναι σφαιρα...οπως πριν....!!! :)

και να σκεφτητε πως σερνοτανε το pc παρολο που ετρεχε στα 4200 mhz ο Χ6800 μου και στα 930 3-3-3-8 οι μνημες.....(2gb dominator)

πολυ αθλιο προγραμμα παντως.....παιδια μην το βαλετε.....

μιλαω για το outpost security suite 2008 τα αλλα δεν τα εβαλα....!

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο πρόβλημα είχες με άλλο θέμα, πιθανότατα ασυμβατότητα. Δουλεύει άριστα και προβλήματα δεν έχει. Ελάχιστα θέματα έχω αντιμετωπίσει που απλά δεν ξέρω πως να τα ρυθμίσω. :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard! [Σήμερα, στις 16:09]

Κάποιο πρόβλημα είχες με άλλο θέμα, πιθανότατα ασυμβατότητα. Δουλεύει άριστα και προβλήματα δεν έχει. Ελάχιστα θέματα έχω αντιμετωπίσει που απλά δεν ξέρω πως να τα ρυθμίσω. :)

με τι ασυμβατοτητα ρε συ wizard???

το pc ειναι αψογο απο hardware και τρεχει ακομα πιο γρηγορα με το overclock....

δεν εχει υπαρξει τιποτα που να κολησε μεχρι στιγμης...ουτε παιχνιδι ουτε εφαρμογη....

πως μου δικαιολογεις το γεγονοσ οτι τωρα που το εβγαλα ολα ειναι αψογα....

εκτος και αν παιζει ρολο οτι ειμαι AWMN δηλαδη ασυρματο δυκτιο και το νετ μου ειναι μεσο proxy και χρειαζοτανε να ειναι συνεχως στην τσιτα για να βλεπει τις θυρες....

αλλα και παλι δεν δικαιολογητε επειδη μολις το εκανα shutdown παλι το pc σερνοτανε....

μονο μετα απο την απεγκατασταση του πηρε τα ισια του....!!!

εσυ πιο εχεις δοκιμασει και δεν εχει προβλημα??? δοκιμασες να βαλεις την 64 bit εκδοση σε 64bit ultimate??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Ειναι αλήθεια οτι το λειτουργικό (vista 64) κάνει ξεχωριστό φάκελο χ86 για τυχόν 32μπιτες εφαρμογές που θα εγκαταστησει κανείς, η δεν δέχεται καθόλου 32μπιτες εφαρμογες.Και κάτι ακόμα τα παιχνίδια που αναφέρετε μέσα στο φόρουμ παίζουν σαν 32 η σαν 64άρες εφαρμογές.

Ευχαριστω:T:

Link to comment
Share on other sites

Κάνει ξεχωριστό φάκελο, τον Program Files (x86).

Παιχνίδια, ελάχιστα παίζουν σαν x64. Γενικά ανοίγοντας τον task manager, βλέπεις ποιές παίζουν σα 32 και ποιές σαν 64. Οι 32 έχουν στο τέλος του ονόματος ένα *32

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.