Jump to content



Εκδόσεις για Windows Vista x86/x64


Wizard!

Recommended Posts

  • Replies 179
  • Created
  • Last Reply

Μόλις τελείωσε η μάχη με τον καινούργιο driver της Creative.

Ενώ η εγκατάσταση γίνεται κανονικά (κατά τη διάρκεια το Kaspersky ειδοποιεί για trojan/worms), μετά την επανεκκίνηση (συγκεκριμένα μετά το Welcome screen) είχα μαύρη οθόνη και το mouse pointer στη μέση! Τίποτα άλλο! Σε safe mode έμπαινε κανονικά.

Να μη τα πολυλέω, κατάφερα τελικά να μπω στα Windows σβήνοντας ένα registry entry της Creative αλλά πλέον δεν είχα καθόλου ήχο! Μετά από ένα επιτυχές system restore είμαι πάλι με τους beta drivers....

Όλα αυτά με Vista Ultimate 32bit και Χ-Fi Extreme Music.

Link to comment
Share on other sites

Windows Vista x86

Avast! Antivirus 4.7 :T:

Lavasoft Ad-Aware 2007 (Beta 2)

Edit: Ξέχασα το πιο σημαντικό, Lineage II :p

Edit2: Επίσης:

eMule 0.47

Adobe Photoshop CS 8.0

Adobe Illustrator 9.0

Quark XPress 6.1

(Αυτές είναι παλαιότερες εκδόσεις των προγραμμάτων, φαντάζομαι θα λειτουργούν και νεότερες μια χαρά)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Duder [Χθες, στις 10:50]

Μόλις τελείωσε η μάχη με τον καινούργιο driver της Creative.

Ενώ η εγκατάσταση γίνεται κανονικά (κατά τη διάρκεια το Kaspersky ειδοποιεί για trojan/worms), μετά την επανεκκίνηση (συγκεκριμένα μετά το Welcome screen) είχα μαύρη οθόνη και το mouse pointer στη μέση! Τίποτα άλλο! Σε safe mode έμπαινε κανονικά.

Να μη τα πολυλέω, κατάφερα τελικά να μπω στα Windows σβήνοντας ένα registry entry της Creative αλλά πλέον δεν είχα καθόλου ήχο! Μετά από ένα επιτυχές system restore είμαι πάλι με τους beta drivers....

Όλα αυτά με Vista Ultimate 32bit και Χ-Fi Extreme Music.

Eμενα μια χαρα εγκατασταθηκε (Χ-Fi Extreme Music σε Ultimate 32bit) .απεγκατεστησα πρωτα την παλια ,ετρεξα και ενα DCleaner -restart- και install

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από steve_m [Χθες, στις 02:36]

Δες στο support στο sιte της εταιρειας.

ειδα και δεν βρικα κατι για sound blaster live 5,1

δηλαδη για να καταλαβω οποιος θελει να εχει vista αγοραζει καρτα xi-fi ????

εχει καποιος αλλος το ιδιο προβλημα να μου πει κατι σαν λυση προσορινη???

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα έπρεπε να γράφουμε μόνο τους νέους οδηγούς που βγαίνουν?

Γιατί μέχρι στιγμής ότι πρόγραμμα έβαλα στα Vista 32 έπαιξε.

Κυρίως στα Vista 64 βρήκα κάποια προβλήματα και σε λίγα προγράμματα.

Προτείνω λοιπόν να γράφουμε, μόνο τα προγράμματα που έχουν πρόβλημα, γράφοντας το πρόβλημα που αντιμετωπίσαμε και αν το λύσαμε, με ποιο τρόπο.

Πχ. ένα patch ή μια καινούργια έκδοση που κάνει συμβατή μια ασύμβατη εφαρμογή.

Στα Windows Vista 64 δεν δουλεύουν:

1. Pinnacle Studio.

2. CoreTemp

3. MemSet

Link to comment
Share on other sites

Το Coretemp όταν είχα βάλει την 64bit RTM δε δούλευε. (αυτή που ήταν 32 και 64bit AIO σε ενα DVD) ... πριν κανα 2 βδομαδες που δοκιμασα την RETAIL 64bit , έβγαλε κανονικά την θερμοκρασία στο coretemp!

Link to comment
Share on other sites

Στα Vista 32 παίζει μια χαρά με το Studio 9 που έχω.

Στα Vista 64 μου έκανε ότι και στα Windows XP 64 περίπου.

Δηλαδή εγκατέστησα τον οδηγό, αλλά στο device manager δείχνει ότι δεν έχουν εγκατασταθεί οι δύο οδηγοί.

Το Studio όμως τη βλέπει την κάρτα.

Το πρόβλημα στα Vista 64 είναι ότι το preview στο Studio 9 δεν δείχνει εικόνα.

Υπάρχει μια beta αναβάθμιση για το Studio 10 που υποστηρίζει και 64bit Vista.

Αλλά πέρα από τη χρήση του firewire που έχει η κάρτα δεν έχω δοκιμάσει αν δουλεύει κάτι άλλο, όπως οι αναλογικές είσοδοι.

Τώρα θα μου πεις γιατί δεν καταργώ την κάρτα και να χρησιμοποιήσω τις firewire της μητρικής.

Υπάρχει μεγάλη διαφορά στην ποιότητα του DV.

Με λίγα λόγια, μάλλον δουλεύει η κάρτα, αλλά θα χρειαστεί αναβάθμιση το Studio.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,να ρωτησω κατι,χθες μου εδωσαν δωρο το NOD32 που δεν ειναι η εκδοση για vista αλλα για ολες τις αλλες,μπορω δωρεαν να το αναβαθμησω με dowload σε

vista?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.