Jump to content



Εκδόσεις για Windows Vista x86/x64


Wizard!

Recommended Posts

  • Replies 179
  • Created
  • Last Reply

Realtek high definition Audio Drivers for Vista - Version R156 (μπήκαν μιά χαρα σε Vista x64)

http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=24&PFid=24&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false#High%20Definition%20Audio%20Codecs

History:

--------

Driver Package R1.56

Realtek HD Audio Driver support all of Realtek HD Audio Codec in Vista/WinXP/Win2000/Win2003 .

1. Vista WHQL Supporting: ALC882, ALC883, ALC885, ALC888, ALC861VD, ALC660, ALC662, ALC260, ALC262, ALC268

2. Windows 2000/XP WHQL Supporting: ALC880, ALC882, ALC883, ALC885, ALC888, ALC861VC, ALC861VD, ALC660, ALC662, ALC260, ALC262, ALC267,ALC268

Link to comment
Share on other sites

ακριβως

και οι nforce 4 δεν υπαρχουν απο nvidia αλλα ενσωματονονται στα vista , σε συνεργασια με την nVidia.

o hp 1315 που εχω δεν εχει ακομα δικους του drivers αλλα εχουν δικα τους τα vista μεστα.

επισης βρηκα για το sitek p2600 driver (οχι ομως και την αντιστοιχη εφαρμογη που το συνοδευει και δινει το κατι παραπανω η οποια ισως να δουλευει σε comp mode)

δεν εχω drivers για tv card και για το ups ..αν και αυτο δε θελει drivers (αν και η mustek σαν να εννοει οτι θα βγει κατι) αλλα η εφαρμογη ups commander pro ειναι σε java γραμμενη ..και ως γνωστον οι java εφαρμογες τρεχουν ανεξαρτητως πλατφορμας.

θα τα βαλω σε λιγο και θα δω τι παιζει και τι οχι !

επισης μια πολυ παλια logitech quickcam express δεν εχει drivers στη σελιδα της logitech εχει ομως για πιο νεο μοντελο της σειρας...οποτε θα δοκιμασω εκεινους

Link to comment
Share on other sites

λοιπον nforce 4 drivers κατεβαζουν με update τα vista

ο hp1315 και ως scanner και ως printer δουλευει μια χαρα με drivers των vista με συμμετοχη της hp

o tv tuner που βαζεται στον philips silicon dvb-t duo παιζει αφου τα vista φερνουν και για αυτον driver , ομως.... το media center παιζει dvb-t ενω δε ξερω αν ο driver ειναι ενταξυ για το analog... γιατι δεν εχω software για analog. το παλιο software δε παιζει στα vista ουτε με comp mode. Επισης το γεγονος οτι το media center δε παιζει analog δε λεει και πολλα γιατι ειχα βαλει παλιοτερα το myth tv στα xp και δεν επαιζε analog...παροτι το ειδικο software επαιζε.

η παλια logitech camera εχει και αυτη drivers των vista..απλα καμια φορα θελει επαναγκατασταση....τετοια περιεργα μου εκανε και στα xp

δε δοκιμασα τη java εφαρμογη για το ups ,αλλα μεχρι τωρα ειμαι ευχαριστημενος με την υποστιριξη drivers απο τα vista...απλα πρεπει και οι ιδιες οι εταιριες να κουηνησουν λιγο το παχυ τους κωλο (επιτρεξτε μου)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από def [08-02-2007 14:29]

680sli drivers for mobo

http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1569

Έχουν σοβαρό πρόβλημα με τους σκληρούς δίσκους.

Όταν κάνεις shut down ή restart κολλάει το BIOS για αρκετή ώρα ιδίως με Raid και οι σκληροί δίσκοι κάνουν κάτι απίστευτους θορύβους σαν να έχουν λόξυγγα.

Επίσης εμφανίστηκαν μπλε οθόνες και άλλα παράξενα.

Οι ενσωματωμένοι SATA οδηγοί των Vista δουλεύουν χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Adobe Reader 8

Αν δεν μπορείτε να κάνετε εγκατάσταση βάλτε με δεξί κλικ compatibility mode XP SP2.

Το πρόβλημα το απέκτησα όταν έκανα εγκατάσταση των Vista από το original OEM DVD και όχι με την RTM έκδοση.

Και στις δύο περιπτώσεις είχα εγκαταστήσει τα Ultimate σε καθαρό δίσκο.

H Μ$ μας εγκαθιστά διαφορετικά Vista, ανάλογα με το DVD που θα μας κάτσει???

Τι συμβαίνει με τα δικά σας Vista?

Link to comment
Share on other sites

Μάριε, δεν έχω καταφέρει να δουλέψω σωστά το Adobe Pro 8.0, αλλά το reader έπαιξε χωρίς να κάνω τίποτα. Το pro, κάθε φορά που ξεκινάει μου λέει ότι έχει γίνει αλλαγή στο hardware και πρέπει να κάνω activation από την αρχή...

Link to comment
Share on other sites

Check this out!

http://www.iexbeta.com/wiki/index.php/Windows_Vista_RTM_Software_Compatibility_List

Απ' όσο είδα δεν έχει αναφερθεί κάπου.

Επίσης να προσθέσω ότι το Αcrobat 8.0 Pro τρέχει μόνο στα x86 και όχι στα x64 (βγάζει πρόβλημα στο install)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard!

Μάριε, δεν έχω καταφέρει να δουλέψω σωστά το Adobe Pro 8.0, αλλά το reader έπαιξε χωρίς να κάνω τίποτα. Το pro, κάθε φορά που ξεκινάει μου λέει ότι έχει γίνει αλλαγή στο hardware και πρέπει να κάνω activation από την αρχή...

Αυτό θυμάμαι το κάνουν και κάποια ''αντίγραφα'' του 7 ακόμα και στα XP.

Link to comment
Share on other sites

Σύριε, δεν έχω αντίγραφο ;) Στα ΧΡ μου δουλεύει μιά χαρά. Στα Vista μόνο έχω πρόβλημα κι ευτυχώς που δεν το χρειάζομαι άμεσα. Για κάτι pdf που ήθελα βρήκα ένα μετατροπέα και τα έκανα μαζικά. Τώρα είμαι σε αναμονή για patch ή κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard!

Σύριε, δεν έχω αντίγραφο ;) Στα ΧΡ μου δουλεύει μιά χαρά. Στα Vista μόνο έχω πρόβλημα κι ευτυχώς που δεν το χρειάζομαι άμεσα. Για κάτι pdf που ήθελα βρήκα ένα μετατροπέα και τα έκανα μαζικά. Τώρα είμαι σε αναμονή για patch ή κάτι τέτοιο.

Το υποψιάστηκα ότι δεν μιλάς για αντίγραφο.

Απλώς το έγραψα γιατί μου κάνει εντύπωση ότι αλλού το έχω δει να το κάνει και αλλού όχι (μιλάω για το 7 και XP).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard!

Το θέμα είναι ότι έχω στα χέρια μου ολόκληρο το CS2 Studio και η μόνη εφαρμογή που κάνει αυτό το κουλό είναι το Acrobat. Photoshop, Ilustrator, ImageReady, κλπ παίζουν μιά χαρά...

Αυτό ακριβώς συμβαίνει και στην περίπτωση που περιγράφω (CS 2 - XP) γεγονός που με κάνει να σκέφτομαι ότι δεν φταίνε τα Vista αλλά κάτι το οποίο δεν πάει καλά στο Acrobat και έχει να κάνει με την εκάστοτε εγκατάσταση / σύνθεση και όχι με το λειτουργικό.

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου κανει κατι αλλο , τη πρωτη φορα που ξεκιναω εγκατασταση μου λεει οτι δεν υποστηριζει το λειτουργικο αυτο και κανει ματαιωση εγκαταστασης. Μετα αν προσπαθησω να ξακαναω εγκτασταση την προσωραει κανονικα. και δεν ειναι μονο αυτο το προγραμμα αλλα και πολλα αλλα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.