Jump to content


Σωλίνες για asetek antarctica OD 1/2"


apostolis22

Recommended Posts

Έχω γυρίσει όλα τα μαγαζιά στην Αθήνα και δεν μπορώ να βρω σωλίνες για το cpu block antarctica που έχω! Είναι OD 13 mm ή OD 1/2" (εξωτερική διάμετρος δηλαδή ) .Έχω βρει πχ στο Hacshop τέτοια διάμετρο αλλά είναι πολύ μαλακιά.Σαν αλφαδολάστιχο..

Κανείς που μπορεί να με βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από apostolis22

Έχω γυρίσει όλα τα μαγαζιά στην Αθήνα και δεν μπορώ να βρω σωλίνες για το cpu block antarctica που έχω! Είναι OD 13 mm ή OD 1/2" (εξωτερική διάμετρος δηλαδή ) .Έχω βρει πχ στο Hacshop τέτοια διάμετρο αλλά είναι πολύ μαλακιά.Σαν αλφαδολάστιχο..

Κανείς που μπορεί να με βοηθήσει?

@ multirama extreme (στουρναρη)

@checkmate (κηφισιας και αλεξανδρας)

@extremeshop (θεσσαλονικη)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ!

@ multirama extreme (στουρναρη)= δεν έχουν

@checkmate (κηφισιας και αλεξανδρας)= σταμάτησαν να φέρνουν ,θα κοιτάξουν μπας και βρουν κάπου στην αποθήκη τους (έτσι μου είπαν)

@extremeshop (θεσσαλονικη) . = Λάστιχο Tygon R3603 14/11mm διάφανο το οποίο είναι 14 OD (ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ)

Εκτός αν έχει και δεν είδα καλα.

Αν κάποιος γνωρίζει από Αθήνα ας μου το πει:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από apostolis22

Σε ευχαριστώ!

@ multirama extreme (στουρναρη)= δεν έχουν

@checkmate (κηφισιας και αλεξανδρας)= σταμάτησαν να φέρνουν ,θα κοιτάξουν μπας και βρουν κάπου στην αποθήκη τους (έτσι μου είπαν)

@extremeshop (θεσσαλονικη) . = Λάστιχο Tygon R3603 14/11mm διάφανο το οποίο είναι 14 OD (ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ)

Εκτός αν έχει και δεν είδα καλα.

Αν κάποιος γνωρίζει από Αθήνα ας μου το πει:)

Τότε άλλαξε όλα τα ρακορ σε ½ εσωτερική και θα είσαι οκ (μαζί και με μπλοκ γιατί στο antarctika δεν μπορείς να αλλάξεις ρακορ)

Ps έχω εγώ κάτι σωλήνες αλλά δεν ξερώ αν σου κάνουνε τα μήκη τους

Link to comment
Share on other sites

Να αλλάξω rakor δύσκολο γιατί έχω block για chipset και κάρτας γραφικών..

Αν δεν μπορέσω να βρω σωλήνες θα σου πω να πάρω τις σωλίνες από εσένα:)

Tygon εξωτερικής διαμέτρου 1/2" δεν πρέπει να έχει ο σταμπολίδης

Και μάλλον το TYGON είναι πολύ μαλακό και θα έχω διαροή

Link to comment
Share on other sites

Λίγο που το είχα ψάξει δεν είχα βρει εξωτερικής 1/2 εκτός του hacshop... Και το πρόβλημα είναι ότι γενικά κυκλοφορούν σωλήνες με εξωτερική διάσταση 12mm που με αρκετή μόνωση μπορεί να εφαρμόσουν στο block χωρίς προβλημα... Αλλά έχουν και 1mm μικρότερη εσωτερική διάμετρο...

pict5695cz2.jpg

teflon και μονωτική ταινία του είχα χώσει... αλλά τελικά πήρα από το hac για να χω το κεφάλι μου ήσυχο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.