Jump to content


GIGABYTE 965 S3 - MNHMES?


agganis1416003242

Recommended Posts

Σκεφτομαι να παρω μνημες απο το www.memory-configurator.com

Θελω να παρω 2Χ512 ddr2 6400 (800).

Mου φαινεται οτι εχει πολυ καλες τιμες και μονο 5 ευρω μεταφορικα για Ελλαδα.

Μπορειται να μου πειτε ποιες να παρω μεχρι 150-160 ευρω . Τις θελω μονο για overclock.

Αυτες που εχω φτανουν στα 460. Θελω καποιες να ανεβαινουν παραπανω. O cpu που εχω φαινεται να ανεβαινει αρκετα.

Ποιες απο τις παρακατω που προτεινετε να παρω για την gigabyte 965 s3....

http://www.memory-configurator.com/products/type/Computer_Memory/DDR2/Standard-PC2+6400.html

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Κoίτα η S3 δεν είναι η καλύτερη μητρική για O/C, συν τοις άλλοις εμφανίζει ασυμβατότητες με μνήμες(παθών). Θα σε συμβούλευα να επισκεφτείς την σελίδα της GB και να δεις τις συμβατότητες με μνήμες. Με φθηνές και απλές μνήμες δεν θα έχεις πρόβλημα, αλλά για κάτι άλλο.....

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι έχει καλές τιμές, αλλά αν υπάρξει πρόβλημα πως γίνεται αντικατάσταση;Έχει αγοράσει κάποιος από εκεί μήπως;

Η giga πάντως έχει πολύ μικρή λίστα συμβατότηατας που κοίταξα, οπότε δε βγαίνει πολύ άκρη.

Α, και btw: agganis,Λακωνία... λεωφορεία ίσως; :whistling

Link to comment
Share on other sites

Συμφερει ομως ρε παιδια;

Ρωταω αν συμφερει γιατι δεν ξερω ti ειναι το VAT.

Δεν μπορω να καταλαβω...Δηλαδη οσο πιο ακριβες μνημες παρεις τοσο πιο πολυ θα ανεβαινει ; ΦΠΑ ειναι..αλλα μας πιανει ;:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Tsakonas [Σήμερα, στις 23:08]

Vat ειναι ο ΦΠΑς βρε...

ναι βρε..αλλα γιατι μας εχει να διαλεξουμε;?:p

Σε ποιες περιπτωσεις εγω μπορω ασ πουμε να μην βαλω ΦΠΑ; Τι VAT registration number πρεπει να εχω δηλαδη ;

Δηλαδη τις μνημες που βρισκω εδω 290Ε εκει με ΦΠΑ κλπ κ ολα τις βρισκω 255Ε

Αξιζει;

Link to comment
Share on other sites

για ποιον λογο να μην σε πιανει?

απλα στη Γερμανια η ΦΑΠΑ ειναι 16% ενω εδω 19% ;)

παντως οι τιμες δεν ειναι σε ολες τις μνημες καλες/καλυτερες απο Ελλαδα.

για παραδειγμα εγω τις δικες μου τις πηρα 322 + μεταφορικα+αντικαταβολη = 330 συνολο απο α8ηνα (την πρωτη βδομαδα που οι τιμες σε ddr2 ειχαν εκτοξευτει στα υψη) και εκει τις εχει 348.48 + μεταφορικα...

edit

για να μην σε πιασει 8α πρεπει να εχεις εταιρια ή επαγγελματικο ΑΦΜ (δεν ειμαι σιγουρος για το δευτερο) οπου το πληρωνεις μεν αλλα τα λεφτα του ΦΠΑ τα παιρνεις μετα πισω

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoMaR [Σήμερα, στις 23:12]

ναι βρε..αλλα γιατι μας εχει να διαλεξουμε;?:p

Σε ποιες περιπτωσεις εγω μπορω ασ πουμε να μην βαλω ΦΠΑ; Τι VAT registration number πρεπει να εχω δηλαδη ;

Δηλαδη τις μνημες που βρισκω εδω 290Ε εκει με ΦΠΑ κλπ κ ολα τις βρισκω 255Ε

Αξιζει;

To VAT registration number ειναι (με πασα επιφυλαξη,μπορει να κανω και λαθος) για να βαλεις Ευρωπαικο (οχι το απλο ελληνικο) ΑΦΜ αν εισαι εμπορος (η τελος παντων δεν αγοραζεις ως ιδιωτης),και ετσι να μην πληρωσεις ΦΠΑ...Ειχε γινει ενα θρεντ που τα εξηγουσε ολα αυτα αλλα δεν μπορεσα να τα βρω τωρα...

Απο τη στιγμη που εισαι ιδιωτης φοβαμαι οτι δεν τον γλιτωνεις τον φπα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.