Jump to content



αγορά lcd 32" SOS!!!


alexisgt

Recommended Posts

Παιδιά ετοιμάζομαι για μια αγορά 32" lcd οθόνης...

μπορείται να μου προτείνεται κάποια μοντέλα περίπου στα 1000?

γι'αυτό το μοντέλο τι γνώμη έχετε?

sony KDL-32U2000

Link to comment
Share on other sites

Thanx fίλε για την απάντηση!

Απλά, κοιτάζοντας διάφορα sites/forum είδα οτι η αντίθεση που έχει

η samsung (5000:1) είναι Dynamic Contrast...

Δηλαδή σε αντιστοιχία 1200:1 - 1300:1 με το contrast που αναφέρουν άλλες

εταιρίες....

Επίσης οι sony έχουν ψηφιακό δέκτη...

Είμαι σε δίλλημα...!:confused:

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει τις τελευταίες Samsung από κοντά και μπόρω να πω ότι με ενθουσίασε η απόδοση τους... Στο πλαίσιο τις είχα δει... Σήμερα το πρωι όμως είδα στην τηλεόραση, ότι ο Κωτσόβολος, έχει προσφορά ένα 32άρι της samsung στα 699 euros (δεν πρόλαβα να δω μοντέλο). Πιστεύω πάντως οτι είναι ότι πρέπει για την περίπτωση σου. Απλά ρίξε μια ματιά...

Link to comment
Share on other sites

μερικες τηλεορασεις να χεις να παιζεις μιας και ημουν στη θεση σου πριν ..κοντα ενα μηνα...

samsung r71 klp...καλουλα και ομορφη...και πλεον στη τιμη που πρεπει να ειναι.

sony s2010 τα ιδια με πανω αλλα εχει και ψηφιακο δεκτη.(ισως λιιιιιγο περισσοτερο θορυβο)

sony V2000 καλυτερη...ακριβοτερη ..επισης με ψηφιακο δεκτη.

(με την σειρα -U- δεν ασχοληθηκα.Δεν μου γεμιζε το ματι)

Philips 5331 που ειδα..ιδια με sony V2000 λιγοτερα εντονα χρωματα βεβαια..δεν ξερω αν γινεται κατι απο ρυθμισεις..Χωρις ψηφιακο δεκτη...(εκτος αν εχει στο τελος το γραμμα D (px 5331D)

Philips 7331 που ΔΕΝ ειδα και περιμενω πως και πως να τη φερει ενα μαγαζι να τη δω απο κοντα.

Πιστευω οτι θα ειναι καλυτερη απο ολες μιας και ειναι το πρωτο μοντελο (το πρωτο σαν φτηνο εννοω ..οχι κορυφαιο) που εχει τεχνολογια pixel plus και οχι το digigtal crystal clear που εχει η σειρα 5 και η σειρα 3.

LG LB2R καινουργιο φρουτο ...2 tv tuners ,100Ηz ,sips panel στα 6ms (και η philips sips εχει αλλα στα 8)..ωραια ηταν..αξιζει προσοχης..

Παιζει και σαν τιμη η toshiba wlg 66 (68) αλλα δεν της εδωσα ιδιαιτερη σημασια.

Για philips εψαχνα.

Ολες οι παραπανω ελεγχθηκαν για το θορυβο κυριως στα τηλεοπτικα προγραμματα(σαν πανελ εννοω οχι τον δεκτη) και λιγοτερο για τα χρωματα/contrast/brightness κλπ που με ρυθμισεις να μπορεις να τα φερεις εκει που θελεις..

Δεν εννοω οτι με την χειροτερη οθονη θα παρεις τα ιδια αποτελεσματα με την ακριβοτερη αλλα ολες οι προαναφερθεντες ανηκουν στην ιδια κλαση..!

εδit

εχει βγει και sony V2500 ..που εχει το καινουργιο bravia engine (νομιζω EX) εναντι του απλου που εχει η V2000 και S2010.Λογικα θα ειναι καλυτερη.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable

Αυτη λεει τπτ?

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=15&category=69975779&product=913472

Tην ειδα απο κοντα στο πλαισιο.Μια χαρα φαινοταν,ειδικα για τα λεφτα της.

Η samsung εβγαλε και μια φθηνη 40αρα με 1299ε.Μπορεις να την δεις στο διαφημιστικο του πρακτικερ νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

'Ελεος πια με αυτήν την r32 την Samsung

MediaMarkt , Sarafidis , Κωτσόβολος , Πλαίσιο και άλλοι τόσοι την έχουν για κράχτη , ξεστοκάρισμα XXL

Καμμιά σχέση με τις καινούργιες της σειράς r71/72 , η εικόνα της είναι απαράδεκτη για τα σημερινά standar στο mediamarkt που την ε'ιδα να παίζει live

Από την στιγμή που έχεις τα χρήματα , πήγαινε προς Samsung r71

Αν θέλεις κάτι πιο φτηνό , ρίξε μια ματιά και την LG 32LC3R , την έχω εδώ και λίγες βδομάδες και μου άφησε άριστες εντυπώσεις ως προς την ποιότητα απεικόνισης τόσο τηλεοπτικού σήματος , όσο και dvd/pc

Πάντως το μαύρο που έχει η Samsung δεν το πλησιάζει ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από CaptainMilo

'Ελεος πια με αυτήν την r32 την Samsung

MediaMarkt , Sarafidis , Κωτσόβολος , Πλαίσιο και άλλοι τόσοι την έχουν για κράχτη , ξεστοκάρισμα XXL

Καμμιά σχέση με τις καινούργιες της σειράς r71/72 , η εικόνα της είναι απαράδεκτη για τα σημερινά standar στο mediamarkt που την ε'ιδα να παίζει live

Από την στιγμή που έχεις τα χρήματα , πήγαινε προς Samsung r71

Αν θέλεις κάτι πιο φτηνό , ρίξε μια ματιά και την LG 32LC3R , την έχω εδώ και λίγες βδομάδες και μου άφησε άριστες εντυπώσεις ως προς την ποιότητα απεικόνισης τόσο τηλεοπτικού σήματος , όσο και dvd/pc

Πάντως το μαύρο που έχει η Samsung δεν το πλησιάζει ;)

ενα μεγαλο ευχαριστω γιατι ετοιμαζομουν να την παρω...

θα ρωτουσα εδω πρωτα βεβαια γιατι ολο και καποιος θα την ειχε...

αρα κανουμε υπομονη να μπουν λεφτακια για την r71...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.