Jump to content



Aπενεργοποίηση nv-firewall


kunoobidi

Recommended Posts

Λοιπόν, η mobo είναι η Albatron K8sli, με ενσωματωμένο hardware firewall (νμζ όλες οι nf4 έχουν). Το πρόβλημα είναι ότι μου πετάει το παρακάτω μήνυμα κάθε φορά που ξεκινώ το utorrent:

warningwt5.png

και έχω την εντύπωση ότι δεν πιάνει και τόσο καλές ταχύτητες εξαιτίας του nvfirewall.

Ακόμα και όταν το βάζω off, εξακολουθεί να μου πετά το προαναφερθέν μήνυμα.

Στο μικρό pc-άκι που δεν έχει τέτοιες μπούρδες κατεβάζει κανονικά και με το νόμο, χωρίς μαμου.

Πως το βγάζω το ρημάδι; Έχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοια περίπτωση;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε το uTorrent όπως και άλλα παρόμια προγράμματα (Azureus κτλ...) αντιμετοπίζουν πρόβλημα αν είναι εγκατεστημένο nVIDIA Firewall όπως υπέρογκη χρήση μνήμης και επεξεργαστή και ξαφνικά κλεισίματα μετά από λίγα λεπτά......

Είχα και εγώ πρόβλημα με το nVIDIA Firewall και τον uTorrent, η λύση βρέθηκε εδώ http://www.utorrent.com/faq.php#Help.21_My.C2.B5Torrent_process_is_using_a_ton_of_memory.21

Να απεγκαταστήσεις αμέσως το nVIDIA Firewall (όχι απλή απενεργοποίηση) και το πρόβλημα πιστύω θα λυθεί!!

Κάπου διάβασα νομίζω για bugs στο nVIDIA Firewall όσον αφορά αυτά τα προγράμματα που μάλλον στις νέες εκδόσεις έχει λυθεί( Δέν είναι πρόβλημα του προγράμματος για torrent

άλλα του firewall)

Ελπίζω να παν καλά όλα!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβαίνω καλά έχεις πρόβλημα και στο να απεγκαταστήσεις το nVIDIA Firewall;;;

Δοκίμασε από την πρόσθαφαίρεση προγραμμάτων, ίσως στο εμφανίζει με διαφορετικό όνομα όπως nVIDIA Network Manager ή nVIDIA Network Tools, ή κάτι τέτοιο.......:blink:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.