Jump to content



antec p180b


tolis861416003225

Recommended Posts

σημερα λοιπον στις 2 μου χτυπαει το κουδουνι το κουριερ και τι μου φερνει?

thb_69556.jpeg

και τι κρυβει μεσα του...?

thb_36275.jpeg

το antec p180b!!!! :inlove: ανοιγω το κουτι και βρησκω αυτα:

thb_60735.jpeg

εδω εξω απο το κουτακι του:

thb_15540.jpeg

απο μια αλλη οπτικη γωνια:

thb_33719.jpeg

:worship:

και εδω βλεπουμε το εσωτερικο του.....:

thb_2953.jpeg

το απρο κουτακι κατω στο κλουβι των σκληρων ειχε μεσα αυτα:

thb_42805.jpeg

δηλαδη το πλεγμα για τον πανω ανεμιστηρα, βιδες και τα συρταρια των dvd και των δυο σκληρων που περνει στο πανω μερος.

κατι που με εξεπληξε μιας και δεν το εχω ξαναδει ειναι οτι το κλουβι το πανω απο την εσωτερικη πλευρα ειχε ενα ντουλαπακι!! εκει εβαλα οτι βιδα και αντικραδασκιμη σιλικονη περισεψε. και ιδου:

thb_11825.jpeg

τεσσερις ωρες μετα στις 6 δηλαδη το απογευμα ειχε ολοκληρωθει η μετακομιση του υπολογιστη καθως και η τακτοποιηση των καλωδιων. το αποτελεσμα:

thb_82485.jpeg

παρατηρηστε στο πισω μερος τα ελασματα, που ειναι στις θεσεις των PCI, εχουν μικρες τετραγωνες τρυπες το καθε ενα.αυτο θα βοηθησει πολυ στη μειωση της θερμοκρασιας της καρτας γραφικων και πιθανοτατα καθε αλλης καρτας εκει κατω.

μια φωτογραφια ενω ο υπολογιστης δουλεβει με τη πορτα κλειστη:

thb_23581.jpeg

και μια με το πορτακι ανοιχτο:

thb_92824.jpeg

τα ανεμιστηρια πανω κατω τα εχω στην επιλογη mid και εχω προσθεσει ακομα εναν 12αρη μπροστα στο πανω θαλαμο. το αποτελεσμα? πριν με το HEC 6a19(του ειχα βαλει εναν 12αρη πλαινο να φυσαει επεξεργαστη) ειχα 42-44 τον επεξεργαστη σε ηρεμια ενω τωρα ειμαι 40, το τσιπσετ ηταν στους 40-42 ενω τωρα στους 35!! η 6800gs πριν ειχε 45 βαθμους ενω τωρα 40... και οι σκληροι ειναι απο 30 ο μικρος στους 26 ενω ο μεγαλος απο τους 32 στους 30. α! και το τροφοδοτικο απο τις 1800 στοφες που δουλεβαν τα 8αρια του τωρα δουλεβουν στις 1500. αυτα προς το παρον. αυριο θα δοκιμασω και το LOW στους ανεμιστηρες να δω τι θερμοκρασιες θα εχω εκει. παντως τωρα ειμαι στα ιδια περιπου επιπεδα με το HEC ισυχουτσικα δλδ. αν εχεις τηλεοραση ή ραδιοφωνο χαμηλοφωνα δεν το ακους.

ΥΓ ζητω συγνωμη για την ποιοτητα των φωτογραφιων αλλα ειναι απο το κινητο :TD:

Link to comment
Share on other sites

τελικα τα εβαλα τωρα στο LOW και οι θερμοκρασιες ανεβηκαν μονο 1 βαθμο....τιποτα...εδω θα ταφησω, ειναι και πιο ησυχο!

σε φορτο 100% συμπιεζοντας 2 αρχεια των 600MB εκαστο σε 7 λεπτα που το αφησα και το σταματησα πριν τελειωσει ο επεξεργαστης ηταν στους 53 βαθμους ενω το τσιπσετ στου 39 και τα ανεμιστιρια του τροφοδοτικου δουλεβαν στις 1800 στροφες.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.