Jump to content



Aγορα fax-πολυμηχανηματος


Recommended Posts

Καλημερα σε ολους.Ενδιαφερομαι να αγορασω ενα fax με δυνατοτητες τηλεφωνου αλλα κ πολυμηχανηματος.ΕΙχα ηδη ενα panasonoic με ταινια το οποιο μας αφισε χρονους.Μπορω να δωσω μεχρι 150 Ευρω.Στην αγορα κυκλοφορουν HP, Lexmark, Panasonic, Samsumg κτλ.Δεν ξερω τι να παρω κ αν θα πρεπει να ειναι με ταινια η με μελανια.κ αν με μελανια ποια εταιρια εχει τα ποιο φτηνα? Δεν στελνω τα τρελα fax γυρω στα 15 το μηνα.!Please help!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από blade_pan

officejet 5610

Αυτο ειναι κοντα στην τιμη που λες...δεν ξερω αν ειναι αρκετα οικονομικος ομως...

Σωστος ο Πανος , και εγω αγορα το 5610 στα μεσα της προηγουμενης εβδομαδας και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nikossp [12-12-2006 07:40]

Δεν ξερω τι να παρω κ αν θα πρεπει να ειναι με ταινια η με μελανια.κ αν με μελανια ποια εταιρια εχει τα ποιο φτηνα? Δεν στελνω τα τρελα fax γυρω στα 15 το μηνα.!Please help!

Κατά σειρά φθηνότερου κόστους εκτύπωσης είναι laser, inkjet, με ταινία. Από εκεί και μετά είναι θέμα λειτουργικότητας. Προσωπικά μ' αρέσουν τα Samsung. Έχω το Samsung 345 (με τηλεφωνητή), υπάρχει και το 340. Είναι αρκετά καλό, με μειονέκτημα ότι δεν μ' αρέσει το τηλέφωνο (πλήκτρα, ακουστικό). Κατά τα άλλα είναι πολύ βολικό σε όλες τις άλλες λειτουργίες, και δείχνει αξιόπιστο.
Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vadergr [Χθες, στις 14:56]

o 5610 νομιζω δεν παιρνει τα φθηνα μελανια.

Παίρνει καί το 56 μαύρο (κανονικό) και το 27 μαύρο (μικρό). Ως εδώ κανένα πρόβλημα, αλλά παίρνει το 22 (υπερ-μικρό) έγχρωμο. Συνεπώς με ορίτζιναλ μελάνια δεν συνιστώνται έγχρωμες εκτυπώσεις σ' αυτόν.
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι τελικα,οτι ειναι κλεφτες ολοι με τα μικρα και τα μεγαλα....και μονο ενα refilling αξιζει.Πρεπει ομως να μπορεις να αλλαξεις και κεφαλη σε περιπτωση που κλ@σει....

Ποιες μαρκες ειναι αντεχουν καλυτερα στο χρονο με refilling?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από blade_pan [Σήμερα, στις 08:44]

Πρεπει ομως να μπορεις να αλλαξεις και κεφαλη σε περιπτωση που κλ@σει....

Ποιες μαρκες ειναι αντεχουν καλυτερα στο χρονο με refilling?

Mε αυτά τα δεδομένα, μπορείς να φανταστείς ότι όταν περιλαμβάνεται η κεφαλή στο cartridge δεν υπάρχει πρόβλημα. Οι ΗΡ και Canon έχουν τέτοιους, και προσωπικά τους προτιμώ. Π.χ. canon iP1700, iP2200, HP 5940, κλπ. Για μεγάλη κατανάλωση ΗΡ 1100. Eπίσης η άποψή μου είναι πάντα το φθηνότερο δυνατόν. Βέβαια η κάθε επιλογή εξαρτάται από διάφορα, πόσο θα τυπώνεις, τι, κλπ, κλπ. Yπάρχουν και άλλες προτάσεις, αλλά δεν μπορώ να αναφερθώ εδώ, γιατί θα κάνω διαφήμιση... στείλε μου ένα email αν θες.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

--------------------------------------------------------------------------------

λοιπον φιλοι μου το θεμα εχει ως εξης

τα svista (home+premium) δεν εχουν δυνατοτητα φαξ οπως τα ΧΡ!!!( μα τι μ@1@+ς)

τεσπα οδευουμε μαλλον προς πολυμηχανημα αλλα με δυνατοτητα αποστολης και ληψης φαξ...δλδ κατι σαν κι αυτο>>Officejet 4355

http://www.plaisio.gr/product.aspx?c...oduct=854816

κανει ολα τα βασικα που πρεπει αλλα θα ηθελα και την γνωμη οποιου/ων εχουν εμπειρια απο το εν λογω μηχνμα..

μια αρνητικη αποψη σιγουρα ειναι το κοστος (μελανια)

εχετε αν προτεινεται κατι??

(θα συνδεθει πανω σε λαπτοπ toshiba a100 011 το οποιο μοντεμ με δυνατοτητα φαξ αλλα ....)

Link to comment
Share on other sites

Το Officejet 5610 είναι αρκετά καλό απο όσο έχω δει.

Αν το παίρνεις για να έχεις λίγο απο όλα (λίγο printer λίγο fax λίγο scanner)

καλύτερα να σκέφτεις την λύση του μεταχειρισμένου.

Αν ψάξεις μπορεί να το βρείς.

Πάντως κατα την γνώμη μου μην πάρεις λ.......

πήρα και δεν έστελνε fax μέσω ISDN γραμμης... :confused: :confused: :confused:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.