Jump to content



ευχαριστημενοι απο web αγορες;


nimits1

Recommended Posts

παιδια θα ηθελα να θεσω το ζητημα αξιοπιστιας των web αγορων μιας και για πρωτη φορα σκεφτομαι να δοκιμασω.Ποια ειναι η γνωμη σας;

επισης θα ηθελα να ρωτησω αν απο τις αγοροπωλησιες του forum υπαρχει καποιος δυσαρεστημενος.

Ελπιζω να μην θεωρηθουν αδιακριτες οι ερωτησεις μου μια και πρωτη φορα σκεφτομαι την αγορα απο to inernet

Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου είναι να τις χρησιμοποιείς μόνο όταν δεν μπορείς να κάνεις αλλιώς.

Σε περιπτώσεις δλδ, που δεν βρίσκεις αυτό που θέλεις στην Ελλάδα ή στην πόλη σου ή όταν η τιμή εντός Ελλάδας είναι απαγορευτική σε σχέση με έξω.

Τώρα όσο για το θέμα εμπιστοσύνης, πόση μπορείς να έχεις όταν δεν έχεις τον πωλητή και το είδος μπροστά στα μάτια σου?

Πάντως, ότι σκέφτεσαι ή και για συγκεκριμένα καταστήματα μπορείς να ρωτήσεις ή να κάνεις αναζήτηση στο Λάμπη :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να προτιμήσεις κάποιο κανονικό κατάστημα αλυσίδας αν πρόκειται για καινούριο pc, σου προτείνω multirama μιας και έχου πολλά επώνυμα προϊόντα του είδους και και μπορέις να βρείς αυτό που θες σχεδόν πάντα.

Με τα ηλεκτρονικά καταστήματα όπως e-shop μπορεί να γλιτώσεις μερικά χρήματα αφού έχουν καλύτερες τιμές αλλά μετά αν κάτι σου βγεί σκάρτο ίσως και να χρειαστέι να τρέξεις πολύ! Εδώ στο forum έχει μερικές ιστορίες απογοητευμένων πελατών ηλεκτρ. καταστημάτων!! Να προστρέξεις εκέι μόνον όταν είναι ενλώς απαραίτητο και δεν μπορείς να βρείς αυτό που ζητάς !!!

Και προς θεού μην τυχόν και πας σε κανένα καταστηματάκι για υπολογιστες που να μην είναι αλλυσίδα ειδικότερα όταν ζητάς κάτι καλό :mad:(για φτηνά μηχανήματα και για αγορά πολλών μηχανημάτων είναι καλά)!!! Μιλάω από ιδίαν εμπειρία!!!! :TD: :TD:

:banging:

Link to comment
Share on other sites

από το forum δεν έτυχε να αγοράσω κάτι οπότε δεν έχω άποψη, αλλά από το internet έχω ψωνίσει πάρα πολλές φορές και όλα καλά. Οπότε μην φοβάσαι και αν βρεις κάτι κάτι καλό χτύπα το

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει παραγγελια πολλες φορες απο το πλαισιο και δεν ειχα ποτε προβλημα ;)

Πριν κατι μηνες εκανα μια παραγγελια στο E-shop και εκανε να ερθει 3 εβδομαδες....

Συμπερασμα δικο σου :T:

Link to comment
Share on other sites

δε τιθεται θεμα....αν το μαγαζι ειναι γνωστο και καλο δε θα εχεις προβλημα εγω αν εξερεσεις το οτι πειρα τον υπολογιστη μου απο μικρο μαγζι οταν περασα πατρα διοτι δεν ηξερα αλλα και αυτο ηταν ενα κοντα στο σπιτι μου ολλες τις αλλες αγορες και μιλαμε για 100νταδες ευρο τις εκανα μεσω ιντερνετ και ολα ηταν οκ...ενας μονο δισκος απο πλαισιο που ειχα παρει ειχε προβλημα πηα στο κατατσημα και καπακι μου τον αλαξαν και ειμαι μια χαρα...

Link to comment
Share on other sites

E-shop , Plaisio , Mgmanager , Hacshop κανένα απολύτως πρόβλημα , και μάλιστα το προιόν έφτανε πάντα σε άριστη κατάσταση στην πόρτα μου το αργότερο σε 2 μέρες

Μόνο μια φορά καθυστέρησε παραγγελία από το E-shop και με πήραν τηλέφωνο να με ενημερώσουν τον λόγο της καθυστέρησης καθώς και αν θέλω να ακυρώσω/αλλάξω την παρραγελία

Από το εξωτερικό που πήρα μνήμες , επίσης κανένα απολύτως πρόβλημα

Όσο για τις αγοροπωλησίες στο φόρουμ , προσωπικά δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα είτε με κάποιον αγοραστή είτε με κάποιον πωλητή

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.