Jump to content



Αναζητώντας το καλύτερο psu


lord

Recommended Posts

Πιτσες.Το καλυτερο ειναι να εμπιστευεσαι γνωστους και φιλους και...συμφορουμιτες,οι οποιοι εχουν δοκιμασει τα psu.Τα sites ποιος μου λεει οτι δεν τα μασανε απο δω και απο κει...

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς, τα σαιτ δεν είναι και πολύ για εμπιστοσύνη σε όλα τα πράγματα.

πχ έχω το tagan easycon 580.

"κρατάει" έναν 4400, 2dimms ocz 2,5-3-3-7, 6!! σκληρούς χωρητικότητας 1,5ΤΒ, μια 7900gtx, το dvd-rw,3 ανεμιστήρια, άλλα 3 του ψυγείου, 4 λάμπες, συν όλα τα περιφερειακά και παίζει έτσι 24 ώρες το 24ωρο.

δεν το είδα σε καμία λίστα εκτός αν τα κοίταξα γρήγορα.

τι να πω δηλαδή ότι δεν είναι καταπληκτικό τροφοδοτικο?

λάθος το έχει στην tier T...

αλλά από την άλλη σέβομαι και όλα τα παιδιά εδώ που λένε ότι είχαν προβλήματα με τα easycon 600 και 700αρια.

παρόλα ταύτα καλό θα ήταν να κάνουν και ένα review με τα πιο αθόρυβα τροφοδοτικά για να δούμε και ποια "φοράνε" delta και σου παίρνουν τα αυτιά σε full load,

όταν το δικό μου σε idle έχει 24db και full 30db.

ακόμα δεν καταλαβαίνω πάντως τη διαφορά split-combine.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cypherth [Σήμερα, στις 07:24]

ακριβώς, τα σαιτ δεν είναι και πολύ για εμπιστοσύνη σε όλα τα πράγματα.

πχ έχω το tagan easycon 580.

"κρατάει" έναν 4400, 2dimms ocz 2,5-3-3-7, 6!! σκληρούς χωρητικότητας 1,5ΤΒ, μια 7900gtx, το dvd-rw,3 ανεμιστήρια, άλλα 3 του ψυγείου, 4 λάμπες, συν όλα τα περιφερειακά και παίζει έτσι 24 ώρες το 24ωρο.

δεν το είδα σε καμία λίστα εκτός αν τα κοίταξα γρήγορα.

τι να πω δηλαδή ότι δεν είναι καταπληκτικό τροφοδοτικο?

λάθος το έχει στην tier T...

αλλά από την άλλη σέβομαι και όλα τα παιδιά εδώ που λένε ότι είχαν προβλήματα με τα easycon 600 και 700αρια.

παρόλα ταύτα καλό θα ήταν να κάνουν και ένα review με τα πιο αθόρυβα τροφοδοτικά για να δούμε και ποια "φοράνε" delta και σου παίρνουν τα αυτιά σε full load,

όταν το δικό μου σε idle έχει 24db και full 30db.

ακόμα δεν καταλαβαίνω πάντως τη διαφορά split-combine.

Το δικο μου το tagan ηταν μια χαρα σε φορτωμενο συστημα για 7 μηνες και μετα σταδιακα αρχησε να πεφτει η +3,μεσα σε 2 εβδομαδες απο +3,39 πολυμετρημενη πηγε +2.45....Το Fortron 2 χρονια τωρα ειναι απλα βραχος(φτυστε να μην το ματιασετε:p )

Link to comment
Share on other sites

στο δικό μου είναι 3,28 σταθερά και σε 20 μέρες κλείνει χρόνο με 20 μέρες συνολικά να είναι κλειστό και όλο τον υπόλοιπο να δουλεύει.

(όχι πολυμετρημένο τώρα που το γράφω, από το everest) πολυμετρημένο δίμηνο πριν στο 3,30.

(και με ενεργοποιημένο το cool and quiet που κάπου είχα διαβάσει ότι "υποτίθεται ότι επηρεάζεται από τα συνεχή σκαμπανεβάσματα).

το fortron φίλε Rommel.Gr είναι κορυφή :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να ειναι τα tagan καλυτερα απο τα ενερμαξ τα μικρα(non galaxy)

Αν εβαζαν watt εκει (πχ tagan>600watt τιερ Τ ) αλλα και στα ενερμαξ τοτε κατι παει και ερχεται...αλλα ετσι γενικα μου φαινεται τραβηγμενο πολυ.

Ουτε efficency εχουν ουτε active pfc (τα tagan) ...:hmm:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.