Jump to content



Πως να μαζευω το τηλεφωνικο καλωδιο?


cool11

Recommended Posts

Υπαρχει καμια συσκευουλα-εξαρτηματακι για να μαζευει ομορφα και τακτοποιημενα, τηλεφωνικο καλωδιο? Εχω μακρυ καλωδιο που αλλοτε θελω να το μαζευω και αλλοτε να το απλωνω. Οταν το μαζευω γινεται...κουβαρι, κοκορετσι, πιανει απιστευτο ογκο κλπ.

Εχετε δει τιποτε που να βοηθαει?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cool11

Υπαρχει καμια συσκευουλα-εξαρτηματακι για να μαζευει ομορφα και τακτοποιημενα, τηλεφωνικο καλωδιο? Εχω μακρυ καλωδιο που αλλοτε θελω να το μαζευω και αλλοτε να το απλωνω. Οταν το μαζευω γινεται...κουβαρι, κοκορετσι, πιανει απιστευτο ογκο κλπ.

Εχετε δει τιποτε που να βοηθαει?

Πάρε ένα χαρτόνι από τελειωμένο χαρτί τουαλέτας-κουζίνας και 2 χαλασμένα CD και κόλλησε τα στις άκρες :p

Voilah! Μία περιστρεφόμενη καλούμπα καλωδίων με άκρες :p

(Έχω έμπνευση τελευταία..)

Link to comment
Share on other sites

Looool.....wtf omg και 3 lol.....κολησε και προσεκτικά στο καλώδιο χαρτόνι απο λαδόκολα όταν φυσάει να κάνεις και εσύ το κομμάτι σου...(το τερπνόν μετα του οφελίμου όπως είχε πει και κάποιος που τώρα έχει πεθάνει)...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpavly [Σήμερα, στις 11:06]

Πάρε ένα χαρτόνι από τελειωμένο χαρτί τουαλέτας-κουζίνας και 2 χαλασμένα CD και κόλλησε τα στις άκρες :p

Voilah! Μία περιστρεφόμενη καλούμπα καλωδίων με άκρες :p

(Έχω έμπνευση τελευταία..)

Θα θελει κ μηχανισμο για να το μαζευει:p

Link to comment
Share on other sites

υποθέτω ψάχνεις κάτι τέτοιο:

http://xfgift.en.alibaba.com/product/50083038/50382861/Telephone_Cords/Telephone_Cord_Winders.html

http://xfgift.en.alibaba.com/product/50083027/50382843/Flashlights/Telephone___Net_Cord_Winders.html

αλλά δεν έχω ιδέα που θα το βρεις στην Ελλάδα :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cool11

tarasque κατι τετοιο ειχα στο νου μου! Εισαι απαιχτος. Αλλα που να το βρω αραγε?

δεν έχω ιδέα, θα δοκίμαζα σε media markt ή σε κανα λόκαλ σοπ :D

μου είχαν δώσει παλιά κάτι τέτοια διαφημιστικά όμως δεν ξέρω που το έχω θάψει.

στη χειρότερη κάνεις τη μόντα με το κωλόχαρτο ΛΟΛ :rofl:

Link to comment
Share on other sites

ο πατερας μου οταν σπουδαζε ιταλια ειχε αγορασει ενα πραμα σαν αυτο που θες που ηταν οπως επιτασε τοτε η μοδα πορτοκαλι ειχε πορτοκαλι καλωδιο και ειχε μηχανισμο που τραβαγε το καλωδιο οπως εχουν οι ηλεκτρικες σκουπες. ομως αυτο ειχε πανω του 2,3 πριζες για να βαλεις τηλεφωνα.ειχε και χερουλακι:p ητανε δλδ μπαλαντεζο-σπλιτερ! :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.