Jump to content


water wetter + ZEREX


apostolis22

Recommended Posts

Τελικά μετά από πολύ έρευνα σε πολλά ξένα forums κατέλιξα σε αυτό:

Interesting, in the technical details for RedLine Water Wetter, one of the things that it states that it does is form a thin film between the pipes and the water to protect the pipes from corrosion.

This would explain the residue that every complains about after using it for a while.

Οπότε το καλύτερο μετά πάει το Zerex.

Ξέρετε που θα το βρω?

Link to comment
Share on other sites

νομιζω HAC-shop στουρναρη και Checkmate.

γνωμη μου παντως οτι για υδροψυξη δεν υπαρχει τιποτε καλυτερο απο απεσταγμενο και απιονισμενο νερακι.ειδικοτερα το φαρμακευτικο.

ριχνεις και 5σταγονες Viakal μεσα στο κυκλωμα και συντηρηση ξανα μετα απο 1 χρονο.

(αλλαγη νερου/ανοιγμα κυκλωματος για καθαρισμο-αλλαγη σωληνων )

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma [Σήμερα, στις 02:45]

νομιζω HAC-shop στουρναρη και Checkmate.

γνωμη μου παντως οτι για υδροψυξη δεν υπαρχει τιποτε καλυτερο απο απεσταγμενο και απιονισμενο νερακι.ειδικοτερα το φαρμακευτικο.

ριχνεις και 5σταγονες Viakal μεσα στο κυκλωμα και συντηρηση ξανα μετα απο 1 χρονο.

(αλλαγη νερου/ανοιγμα κυκλωματος για καθαρισμο-αλλαγη σωληνων )

aκριβως, το απιονισμενο ή το απεσταγμενο ειναι μια χαρα.... εγω λεω γιατι για viakal bedadine μερικες σταγονες και ειναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Βιακαλ εγώ δεν θα έβαζα.Το βεταντιν το βάζουμε για να σκοτώσει τους μικροοργανισμούς, Απλά θέλω να βάλω κάποιο υγρό για την γαλβανική διάβρωση. Το zerex είναι το καλύτερο και μειώνει την συνεκτικότητα του νερού

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.