Jump to content



Watercooling noob


Spira

Recommended Posts

Καλησπέρα είμαι καινούργιος σε αυτό το forum και λόγω αγοράς ενός συστήματος υδρόψυξης χρειάζομαι την βοήθεια σας.

Έχω συνθέση αυτό και είμαι ένα βήμα πριν την αγορά. Θα ήθελα να μου πείτε πως το βρισκεται και αν είναι πλήρες. Αυτό μόνο που νομίζω δεν θα μου αρέσει είναι το μέγεθος των σωλήνων (1/2) αλλά μάλλον θα συμβιβαστώ γιατί από ότι είδα είναι λίγο δύσκολη η χρήση μικρότερων. Το τανκ του ελεβεν μπορεί κάποιος να μου πει τι διαστάσεις έχει. Επίσης στο εχτρεμε σοπ πως πληρώνω και πόσο θα χρεωθώ μεταφορικά. Το ρελέ για την Λ30 να το πάρω ή όχι(αυτοσχέδια κατασκευή δεν μπαίζει να κάνω γιατί δεν ξέρω από αυτά)

Μήπως να πάρω την εηειμ που είναι βυθισόμενη αλλά έχει 1/4, αλλάζουν; και φωτάκια έχει πράσινα κόκκινο; γιατι δεν μου αρέσουν(μόνο μπλε) είναι αποδοτικότερο;

Τέλος υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω;

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας...

untitleddk2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις.

Ωραί θα πάρω τότε την βυθιζόμενη. 1μ θα με φτάσει; νομίζω πως ναι εσωτερικά θα το τοποθετήσω. στο εμπρός μερος όλα. χρειάζομαι περισσότερο; είναι και ακριβός ο σωλήνας.

Link to comment
Share on other sites

τοτε μην παιρνεις tygon ;)

παρε απλους με 1ε/μετρο.αλλα 1μ. με τπτ δεν 8α σου φτασει ειδικα αν κανεις καποιο λα8ακι στα κοψηματα και στις συνδεσεις και χρειαστεις επιπλεον.υπολογισε οτι οι σωληνες δεν 8α ειναι σε ευ8εια μεσα στο κουτι σου.γυρω στα 3-4 μετρα πιστευω εισαι καλα

Link to comment
Share on other sites

untitled2nt2.jpg

2 μέτρα θα με φτάσουν σίγουρα. Τους σωλήνες με κόφτη να τους κόψω. Για το νεράκι απεσταγμένο από όπου κάνει(και σουπερμαρκετ;) σε τι αναλογία να το βάλλω;

Επίσης για την σύνδεση ποια διάταξη να προτιμίσω;

radiator-->block--->tank/pump--->radiotor με βολεύει καλύτερα.

Κάτι άσχετο. Θέλω να ανοίξω κάτι τρύπες για τους ανεμιστήρες επειδή τοθσ κόβει πολλή την ροή το μεταλλικό πλαίσιο που έχουν. Με τρυπάνι θα το πετύχω επειδή δεν έχω dremel;

Link to comment
Share on other sites

σφυκτιρες κ ρακορ παρε απο τη γειτονια σου με ενα ευρο θα παρεις 10 σφυκτιρακια κ με αλλο ενα ευρο θα σου δωσουν κ 5 ρακορ!

αν δεν παρεις tygon παρε σωληνες απο τη γειτονια σου!!!

εχουν κατι πολυ ωραιους πολυχρωμους!

δε νομιζω οτι δε χρειαζεσαι 100αρα αντλια για ΕΝΑ μπλοκ!!!!

το ψυγειο σου διπλο ή τριπλο ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Στο extremshop ειχε μια αντλια new-jet 1700 σε πολυ καλη τιμη....

Σου φτανει ανετα για ενα μπλοκ μου θα εχεις ;)

Την εχω εδω και 6 μηνες και δεν μου εκανε κανενα προβλημα ....

Την βαζεις και στο τανκ αμα θελεις.....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.