Jump to content


dual core hotfix


Jumex

Recommended Posts

  • Replies 45
  • Created
  • Last Reply

μπορει ναναι και ιδεα μου αλλα εχω την αισθηση πως παει καπως πιο ανετα το συστημα με το hotfix...τετοια αισθηση μου δινει τουλαχιστον σε 1-2 βαρια παιχνιδια...(ναι ναι το ξερω πως εκει μετραει η καρτα γραφικων αλλα τετοια αισθηση εχω...)

Link to comment
Share on other sites

Απ'ο,τι καταλαβα το φιξακι φτιάχνει την α) κατανάλωση ενέργειας των παραθύρων εξπι σε ο,τι αφορά στον επεξεργαστή και β) την καλύτερη αξιοποίηση των 2 πυρήνων,πουχου:πρίν έφτιαχνα ένα avi χρησιμοποιόντας τον Xvid encoder με το DVDx στον c2d 6300 με το pcwizard να μου δείχνει temp και ghz στο μπακραουντ, τα ghz απο 1866κατι πέφτανε στα 1599κατι ανάμεσα στα frames.Τωρα κάθεται στα 1866 μεχρι το τέλος της κωδικοποίησης,όποτε κερδιζω κανα δεκαλεπτο.Το κακο είναι όμως πως σε μερικές εφαρμογές που πρίν αξιοποιούσαν το 1 πυρήνα 100% και τον άλλο 30%,τωρα γεμίζουν και τους 2, οπότε ο,τι τρέχει απο πίσω κόβει ταχύτητα και φαίνεται.Ειδικά στα 3dMark.Αυτά.:innocent:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Infernal_gr [Σήμερα, στις 20:48]

Αυτο το hotfix κατεβαινει αυτοματα μεσω των αυτοματων ενημερωσεων η δινεται extra για οποιον θελει να το δοκιμασει?

Η εγκατασταση σου ειναι.....προαιρετικη , δηλαδη EXTRA;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.