Jump to content



Τη γνώμη σας για το StacKer....please!


Green Dragon

Recommended Posts

Παιδιά ενδιαφέρομαι να πάρω ένα κουτί που:

να είναι ευρύχωρο, γιατί δεν είμαι και πολύ επιδέξιος,

να είναι όσο το δυνατόν πιό αθόρυβο,

να έχει καλή ροή αέρα,

να έχει καλή ποιότητα κατασκευής,

να είναι όμορφο και κυριλέ χωρίς πολλά μπιχλιμπίδια

κοιτάω Stacker T01 και RC 810...

τι λέτε για αυτά τα δύο; ποιό ψηφίζετε;

ή κάποιο άλλο με παρόμοια χαρακτηριστικά;

Μέχρι αύριο πρέπει να έχω καταλήξει

Link to comment
Share on other sites

Το παλιό κλασικό καλό Stacker 810, όπως το περιγράφεις ακριβώς :)

Πολύ ευρύχωρο.

Αθόρυβο? Δεν είναι θέμα κουτιού.

Καλή ροή αέρα? Εσύ θα την ορίσεις, ανάλογα πως θα φτιάξεις τα καλώδια σου και πως θα το τοποθετήσεις τους ανεμηστήρες σου. Από κει και πέρα, το ότι είναι ευρύχωρο θα σε βοηθήσει πολύ σε αυτά.

ΣΙΔΕΡΟ.

Αυτό είναι το Stacker, όμορφο και απλό. Απλά τέρας. Χωρίς πολλά πολλά.

stackers.jpg

Link to comment
Share on other sites

Stacker και από εδώ, είναι το καλύτερο στην κατηγορία του (απόδοση/χρήματα). Απλά διάλεξε μεταξύ του 810 (που έχει δύο ανεμιστήρες πίσω και μία θήκη για τροφοδοτικό) και του STC-01 (το οποίο παίρνει 2 PSU αλλά έχει ένα ανεμιστήρα εξάτμισης ;))

Link to comment
Share on other sites

Δεν σκέφτομαι καθόλου για δεύτερο τοφοδοτικό.

Όσο για τους ανεμιστήρες στο 810, ξέρουμε αν έρχεται με 2 ή με 3 δωδεκάρηδες τοποθετημένους;

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο το Stacker πολυ καλη ποιοτητα

αλλα δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο για μενα αν και αυτο εχω απο χωρους εχει αλλα απλοι συμβατοι χωροι για νορμαλ χρηση π.χ την TUNIQ που εχω ισα ισα την χωραει πολυ βαρη και σχετικα δυσκολο στο στησιμο το εχω και υστερα απο δοκιμη με αλλα κουτια στην δουλεια ειναι καλο αλλα οχι και κατι το τοσο ιδιαιτερο που ολοι λενε

Αν πας στο Stacker 830 παω πασο κλασεις ανωτερο αν και κατα την γνωμη μου στα ιδια χρηματα παιρνεις το Thermaltake Mozart tx το οποιο δεν παιζεται με τιποτα ποιοτητα κατασκευης και απο χωρους τι να σου λεω ΤΕΡΑΣΤΙΟ :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα να περιμένω μέχρι αύριο και χτύπησα απόψε το Stacker 830.

Μόλις τώρα τελείωσα το μοντάρισμα του συστήματος.

Έβαλα έναν E 6300 :TD: με μία Asrock Dual VSTA. και αυτό γιατί δεν ήθελα τώρα να πάρω μνήμες DDR2 και κάρτα γραφικών PCI-Expr. Τα άφησ α για αργότερα.

Το κουτί είναι απίστευτο, κορυφαία ποιότητα, το μοντάρισα πολύ εύκολα και άνετα, λόγω του τεράστιου χώρου που διαθέτει, τακτοποίησα και τα καλώδια και το έβαλα μπρός.

Το πιό αθόρυβο κουτί που είχα ποτέ ( με 4 ανεμιστήρες να δουλεύουν ) και από θερμοκρασίες 25 σύστημα, 27 επεξεργαστής και από 23-25 οι δίσκοι. Απλά τέλειο...........

Σας ευχαριστώ που με ενθαρρύνατε για την αγορά :clap:

Και μία ερώτηση, γιατί πάνω στη σύγχηση ξέχασα να το ρωτήσω στο e-shop.

Τα cases έχουν εγγύηση; Αν συμβεί κάτι π.χ χρώμα ή χαλασμένα καλώδια, τι γίνεται;

Α και ξέχασα.............4 ροδακια για να το μετακινώ εύκολα κάτω απο το γραφείο μου :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Green Dragon [Σήμερα, στις 02:52]

Α και ξέχασα.............4 ροδακια για να το μετακινώ εύκολα κάτω απο το γραφείο μου :D

Καλα τί γραφειο εχεις και χωραει απο κατω το stacker...:jump:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.