Jump to content



Αναβάθμιση απο 1GB σε 2GB


blkik

Recommended Posts

Θέλω να κάνω αναβάθμιση απο 1 Gb σε 2 και είμαι στο εξής δίλημμα ως προς το τι με συμφέρει καλύτερα ώστε και να αποδίδει καλύτερα το pc και να είναι οικονομικότερη η λύση

Το σύστημα μου φαίνεται στην υπογραφή.Η μητρική έχει 4 slots για ddr και οι μνήμες είναι απλές. Σκέφτηκα τρεις επιλογές.

1. Αλλάζω τα 4x256 ΜΒ με 4x512ΜΒ κόστος 220 περίπου και μου περισσεύουν 4x 256

2 Αλλάζω σε 2x1 GB Κόστος 180 περίπου και έχω 2 slots άδεια και 4x 256 MB στο ράφι

3. Είναι η επιλογή 2 με την διαφορά ότι θα χρησιμοποιήσω τα 2x 256MB και θα έχω σύνολο 2.5Gb αλλά με επιφύλαξη για την απόδοση/συμβατότητα. Περισσεύουν 2x 256MB

Ακούω γνώμες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dark22

Καλύτερα να πας σε dual channel...

Σε dual channel είναι ούτως η άλλως και η τρεις επιλογές

Θέλω όμως γνώμες για το 3 δηλαδή 2x1 GB dual και στα άλλα δύο slots 2x256 πάλι dual

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα πρότεινα τη 2η λύση και θα πωλούσα/εκμεταλλευομούν αλλιώς τις 4x256. Αφού έπαιζες μέχρι τώρα με 1GB θα δεις τεράστια διαφορά με τα 2GB σε βαθμό που 512ΜΒ ακόμα να μην κάνουν τη διαφορά. Βέβαι αυτή είναι η δικιά μου γνώμη...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.