Jump to content



Asus STRIKER EXTREME troubleshooting


labrinea

Recommended Posts

Ρε παιδιά πήρα το asus striker extreme και αντιμετωπίζω το εξής προβλημα: μετά το post μου εμφανίζεται ένα μήνυμα που μου λέει να ελέγξω στο hardware monitor ή τις θερμοκρασίες ή τα voltage ή το cpu fan speed. Εν το μεταξύ μπαίνω στο hardware monitor και βλέπω vcore: 4.08V!!!, 3.3V: 4.08V, 5V: 6.85V, 12V: 16.5V, cpu/mb temperature: (-)128C και cpu fan speed: 2800rpm. To motherboard το πήρα από το πλαίσιο και μου είπαν ότι αν αναβαθμήσω το BIOS θα ληθεί το πρόβλημα. Έτσι κι εγώ πέρασα την έκδοση 0701 (είχε το 04##) αλλά πάλι τα ίδια! Τελικά το πήγα πίσω και περιμένω το ίδιο από επόμενη παρτίδα. Αν κι αυτό δεν δουλέψει σκέφτομαι το evga 680i.Το υπόλοιπο σύστημα είναι CPU: E6600, COOLER: ZALMAN 9700LED, MEMORY: SUPERTALENT T800UXGC4 2x1GB (οι μπλε), VGA: EVGA 8800GTS, CASE: COOLERMASTER STACKER 810, PSU: FORTRON EPSILON 700W, HDD: WD 3200KS 320GB...παιδιά βοηθήστε!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.