Jump to content



Ti Παιζει με το πλαισιο & ελατωματικη μητρικη


aGka8lz

Recommended Posts

Γεια χαρα πριν 2-3 μερες πηρα απο το πλαισιο μεσω του εshop τους μια chaintech vnf4 ultra η μητρικη ειναι οΦΦ δλδ συνδεω τα παντα σωστα και ενω βραχυκηκλονει και περνουν μπρος τα φανακια δεν παιρνω σημα στην οθονη!με το πλαισιο που μηλησα μου παν να την στηλω με δικα μου μεταφορικα πισω σε αυτους να τιν δουν και να μου πουν αν ειχαι χαλασμενη να μου δωσουν αλλη!μπορω να τους ζητησω κατι αλλο δλδ τα λευτα μου πισω η καποιο πιστωτικο οριο η να μου φερουν μια αλλη chaintech και να τους δοσω πισω την παλια?

και κατι αλλο παιζει η μητρικη να μην δουλευει επειδη το cpu ine X2 και εχει καποιο παλιο Βιος

?κζ\ανονικα δεν θα πρεπε να τον βλεπει ατ λιστ τον 1 πυρηνα?

Link to comment
Share on other sites

Να τους την πας να την ελεγξουν.

Αν έχει πρόβλημα θα σου την αλλάξουν ή θα σου δώσουν πιστωτικό.

Μεταφορικά δεν είναι υποχρεωμένοι να σου πληρώσουν αν δεν κάνω λάθος.

Είδες τι σου κάνει το 0,001 € φθηνότερα? :hehe:

Αν το είχες πάρει από κάπου κοντά σου, δεν θα έτρεχες τώρα.

Link to comment
Share on other sites

και εγώ την ίδια μητρική μόλις σήμερα την έλαβα, και έχει προβλημα. και εμένα μου είπανε να την στείλω με δικά μου μεταφορικα. μετά λέμε οτι το e-shop έχει χαλασει...ποτέ δέν είχα πρόβλημα με το e-shop. 2η φορά παραγκέλνω απο πλαισιο και αρχισανε τα προβληματα...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή θα την στείλεις τσάμπα, αν πας εδώ ->> Chaintech VNF4 Ultra θα δεις ότι δεν λέει κάτι για Athlon X2.

Αν κάνεις ένα κλικάκι στο BIOS θα δεις ότι λέει:

Version : V5.0

Date: 2005/06/03

Note :

Feature : 1.Update Award code base 2.Support AMD DualCore CPU

Δοκίμασέ το και δες.

2ον: Το θέμα δεν ήταν για off topic, για αυτό και δεν το έχει δει και κανείς.

Link to comment
Share on other sites

γιατι?γιατι την αγορασα καινουρια και ειναι χαλασμενη γιαυτο!αμα δουελευε αψογα και μετα απο κανα 5μηνο να την επαιζε δεν θα ειχα κανενα προβλημα να πληροσω τα μεταφορικα οχι ομως να μην δουλευει και να θελω να πληροσω πηγαινε ελα επειδη καπιοι προσπαθουν να βγουν και απο πανω!

@jpavly εβαλα και εναν winnie 3500+ kΑι εκανε παλι τα ιδια

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε τα πάντα απο πάνω και κάνε τη διαδικασία με τον μονοπύρηνο απο την αρχή. Ξεκούμπωσα τα όλα...και κούμπωμα ξανα...με 1 μόνο μνήμη και χωρίς καθόλου σκληρούς και οπτικά μέσα.

Έχω πάθει παρόμοια πλάκα και κάτι δεν είχε πατήσει καλά

Link to comment
Share on other sites

κοιτα τα εχω κανει ολα 3-4 φορες ειναι καθαρα θεμα μητρικης εχω δοκιμασει 3~4 διαφορετικες μνημες καρτες γραφικων pci X , pci απλες τπτ με τον χρηστη τελιςςς ειμαστε φιλοι και ενθουσιασμενος και εγω του πα δες εδω ρε αδερφε 50ε εχει αυτη εγω την παραγγειλα την πηρε και αυτος ουτε αυτουν παιζει με διαφορετικα συμπτωματα ομως!τεσπα κανονηστηκε το σββατο βολτα στο ηρακλειο ελπιζω να βγαλουμε ακρη

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.