Jump to content



K8N Neo4 Πρόβλημα


Alucard

Recommended Posts

Έλεος, απλά έλεος

Αποφάσισα να αλλάξω μητρική επιτέλους μιας και απέκτησα μια 7800GTX και να πάρω την προαναφερθήσα μητρική. Έλα όμως που δεν θελει να μου "διαβάσει" τα USB πληκτρολόγιο και ποντίκι πρίν μπέι στα Windoze... τα έχω κάνει όλα, τι εγκαταστάσεις προγραμμάτων της MSI, τί BIOS Update, όλα τα πάντα... και σαν να μην έφτανε αυτό μου τα διαβάζει μόνο στο κάτω ζεύγος USB θυρών. Να την βάψω μπλέ και να την ρίξω στην θάλασσα;;;

Link to comment
Share on other sites

Σαν τι δηλαδή;

Τα συγκεκριμένα πληκτρολόγιο/ποντίκι τα χρησιμοποιούσα και στο παλιό setup χωρίς κανένα πρόβλημα, τα USB devices είναι όλα σεταρισμένα από το BIOS, οι οδηγοί είναι όλοι εκεί...

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι είναι όλα καλά ρυθμισμένα στο bios?

Συγκεκριμένα δεν είχα ποτέ MSI για να ξέρω αλλά τα usb keyboard support η κάτι τέτοια τσέκαρες αν έχει ? καλύτερα θα ήταν αν συμβουλευόσουν κάνα manual και πάνω απ όλα υπομονή

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ειναι όλα ενεργοποιημένα. Έμαι γνωστης αυτών των ρυθμίσεων. Τροφοδοτικό 520 πραγματικό. Το πιό κουλό είναι ότι δουλεύει μόνο το ένα ζευγάρι απο USB και μεσα στα Windoze ενω στο boot δεν δουλεύει κανένα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.