Jump to content



s939 ή αναβάθμιση ??


JohnG85

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.Θα ήθελα να ακούσω τη γνώμη σας.Το σύστημά μου είναi το εξής:

Asus A8N-SLI SE

AMD 3500

2GB RAM (2x1GB) DDR400

Albatron 7800GT

WD Raptor 74GB

Seagate 7200.10

Fortron Bluestorm 500W

Βασική ασχολία παιχνίδια και επεξεργασία βιντεο/ήχου

Θέλω να πάω σε διπύρηνο cpu και DX10.

Οκ DX10 έχω αποφασίσει να πάρω αφού βγουν όλες της πρώτης γενιάς και θα διαλέξω ανάμεσα σε NVidia και ΑΤΙ.

To πρόβλημά μου είναι το cpu.Nα δαπανήσω αρκετά χρήματα για 2GB DDR2, Mobo και cpu C2D ?? Η να πάρω ένα Opteron 180 που έχω βρει στα 265 ??

Εγώ προτιμώ να πάρω τον Opteron αλλά επαρκεί για συγχρονα παιχνίδια και επεξεργασία βίντεο?? Οχι τίποτα τρελό στην επεξεργασία απλά να κόψω 40-60 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Για να μου λες οτι πουλιούνται 80 η μια υποθέτω πήγες σε C2D ! Αν πάω σε c2d δεν θα που λήσω κατι θα το κρατήσω για κατεβαστήρι και δευτερο pc.To βασικό ερώτημα είναι ο Opteron τρέχει στο χαλαρό καινούρια games και αυτα που θα ερθουν (Crysis, UT2007 κτλ) και επεξεργάζεται βιντεο (οχι πολλες απιτήσεις απο βιντεο απλα οπως ειπα 40-60 λεπτα πιο κατω) ?? Αν τα κάνει αυτά την πήρα την απάντησή μου !

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν παιρνεις εναν 165opty με τα μισα λεφτα και θα εισαι ενταξει για αρκετο καιρο ακομα.Μαζευεις και λεφτα για κανα χρονο περιπου ωστε μετα πας καρφι για νεο εργαλιο που δεν θα του λειπει τιποτα.

Αυτο εκανα εγω και ειμαι μια χαρα:T:

Link to comment
Share on other sites

ο 180 αποτι ειδα ειναι στα ιδια περιπου με τον φχ-60 αρα εισαι αρχοντας. αν κανεις το περασμα δε κορ2 θα σου βγει πολυ ακριβοτερο για αν φτασεις τον φχ60. αρα κατεμε καλητερα παρε τον οπτερον 180 ή τον 165 μιας και κλοκαρει τρελα αποτι εχω δει...

Link to comment
Share on other sites

johng85 έχω ενα opt 165 και είχα δώσει 250 αυτή την στίγμη κυμένεται στα 150-160

Τρέχει άνετα macromedia , photoshop,ConvertXtoDvd και είμαι υπερευχαριστήμενος

Παιχνίδια κανένα προβλήμα (eragon,oblivion)

Για τήν χρήση που θες σε υπερκαλύπτει o opt165 και όπως αναφέρεις μετά απο λίγο καιρο πάς σε dx10 και συμφώνω απόλυτα με τον Rommel.Gr

Απλα λίγο θα δυσκολευτείς να το βρείς στην αγορά

Παρέ μια ίδεα τών προτινόμενων (και όχι των ελάχιστων) προυποθέσεων

Recommended Requirements of Crysis

CPU: Dual-core CPU (Athlon X2/Pentium D)

Graphics: Nvidia 7600 or ATI X1600 Pro (SM 3.0) or DX10 equivalent

RAM: 1.5GB+

HDD: 6GB

Internet: 512k+ (128k+ upstream)

Optical Drive: DVD

Software: DX9.0c with Windows XP

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JohnG85 [Σήμερα, στις 03:59]

Για τις απαιτήσεις έχω μια μικρή ενσταση για το GPU αλλά ποτέ δεν ξέρεις...Οκ πηρα την απόφασή μου ! Πάω για Opty. Σας ευχαριστώ ολους για τις απαντήσεις σας !

Πολυ καλη επιλογη...αν και δισευρετοι λιγο..αν δεν βρεις δες κι αυτο

στα 2,4GHz και σε καλη τιμη..

..ασχετο..

... οπως βλεπετε κατω δεξια (Latest News) τα W.Vista εφτασαν στο U.K ,ετοιμοπαραδοτα ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.