Jump to content



Football manager 2007 - hints-tips-players


CyBeR_JiM

Recommended Posts

Παιδια ανοιξα αυτο το τοπικ ετσι ωστε οσοι ειναι μελη του φορουμ και ταυτοχρονα πορωμενοι με το απολυτο game. ( :tomato: ) να μοιραστουν τις ανακαλυψεις τους εδω...

ας αρχισω εγω λοιπον....

ενας απο τους αγαπημενους μου....

1)

·Ονοματεπώνυμο : Vincent Enyeama

·Θέση : Τερματοφύλακας

·Ηλικία : 23

·Ομάδα : Bnei Yehuda

·Εθνικότητα : Nigeria

·Αξία αγοράς : 75 εως 300 χιλιαδες ευρω

·FM Scout rating : 64,30%

·PA: 170

·CA: 140

2)

-Ονοματεπώνυμο:kevin larsen

·Θέση: D/AM L

·Ηλικία :20

·Ομάδα :Lyn

·Εθνικότητα :Norway

·Αξία αγοράς :700k

3)

Ονοματεπώνυμο: Celsinho (Celso Luiz Honorato Junior)

Θέση : AMRC/FC - AMC(20), MC(20), AMR(17), FC(20)

Ηλικία : 17 (20-10-1988)

Ομάδα : Lokomotiv Moscow

Εθνικότητα : Brazilian

Αξία : 2,000,000 Euro

Αξία αγοράς : 4,600,000 Euro

FM Scout rating : 71,98%

Potential Ability : -9

Current Ability : 122

Excellent Attributes : Στο δικό μου game εμφανίστηκε με ΡΑ 177. Οπότε παραθέτω τα attributes με βάση το ΡΑ του.

20: Dribbling, Long Shots, Technique, Creativity, Decisions

18: Passing

17: First Touch, Heading, Tackling, Concentration, Off The Ball, (Hidden: Loyalty)

16: Pace, Acceleration

Περιγραφή Θέσης στην Τακτική: Το ντεμπούτο του το έκανε ως αλλαγή του Ρομπίνιο, καθώς ήταν η έσχατη λύση. Με τον Nistelrooy τιμωρημένο και τον Villa εκτός για 2 μήνες δεν είχα άλλον επιθετικό. Έτσι μόλις τραυματίστηκε ο Robinho τον έβαλα μέσα. Πήρε ένα 8 για 30 λεπτά συμμετοχής και έκανε και αρκετές φάσεις.

Στο επόμενο ματς που ξεκίνηση βασικός, έβαλε και το πρώτο του γκόλ. Οι ντρίμπλες του είναι ό,τι καλύτερο σε αυτόν. Η ευκολία με την οποία περνάει τους αντιπάλους δεν περιγράφεται. Ειδικά αν έχεις και έναν καλό MC/AMC να του δίνει καλές πάσες (εγώ έχω τον Yeste) είσαι κομπλέ.

Με λίγα λόγια τον χρησιμοοποιώ ως FC. Ως ΑΜRC δεν τον χρησιμοποίησα ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς πολλές λεπτομέρειες και από ότι θυμάμαι παραθέτω μερικά δοκιμασμένα ονόματα :

GK: ustari (Αργεντινός, ίσως ο καλύτερος στο παιχνίδι)

Yann Sommer ( Μικρός και εξελίσσεται σε κλάσης.)

Mariano Barbosa

CB: Luizao

kompany (πολύ καλός αλλά ακριβός και δεν έρχεται έυκολα)

DMC-MC: nani

Gago

John Obi Mikel

Ben arfa (AML της lyon.Πολύ καλός και μικρός)

Lucas (O αγαπημένος μου dmc, Βραζιλιάνος)

Επίσης μερικά ονόματα που θυμάμαι και φροντίζω να τα αποκτήσω είναι:

vande borre (dr-psv), adu , silva (valencia), Richards (Αγγλος DC, μικρός και πολύ καλός),Ratinho(DR),

Cardenas και celsihnio αναφέρθηκαν είδη και είναι καταπληκτικοί.

Μια μεγάλη λίστα από players και staff θα βρείτε εδώ: http://www.gamesradio.gr/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2277

(Κατεβάστε την Shortlist του FM2007! )

Link to comment
Share on other sites

επειδη παντα παιρνω μικρομεσαιες ή μικρες ομαδες παιρνω αυτα τα παικτακια παντα για αρχη...

roland lamah AML

nengomashe DM

marteinsson DC ( Λιγο μεγαλος αλλα ΤΡΟΜΕΡΟΣ για 1-2 σεζον )

taralidis DM

oberman FC

pavlyuchek DC

diego gavillan AMR

Link to comment
Share on other sites

επειδη τωρα ειμαι πτωμας καντε searchthn Χιλη και τσιμπατε 14-16χρονους

πχ Nicolas Millan,Silva και πολλοι αλλοι που ειναι φωτια μολις ειναι σε ηλικια για να παιξουν.

Mokoena,Sivok,Guartado,Esparza,Bovo,Araujio,Ratinho,Marcelo,Osei (free),Bentdner (arsenal),Vilakazi,Marcelo Grohe (Gk Βραζιλιανος με Γερμανικο διαβατηριο πιτσιρικας που τον εχω βασικο σε Arsenal απο πρωτη χρονια ;) ),Iakovenko Sasa,William

αυτα τα ψιλα για τωρα :p

Υ.Γ

o Vande Borre παιζει Anderleht

Link to comment
Share on other sites

Bojan, Aguierro (ή κάπως έτσι, από Atletico Madrid). Καλή λύση, για μικρομεσαία ευρωπαϊκή ομάδα ο Φακίνος. Αρκετά καλός τερματοφύλακας βγαίνει ο Σιφάκης.

Αν και προσωπικά προτιμώ να φτιάξω ακαδημίες και να τσιμπάω από εκεί τα παιχτρόνια μου :p

ΥΓ Πάμε μωρή City για 4η συνεχόμενη ευρωπαϊκή κούπα :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από deninho

Bojan, Aguierro (ή κάπως έτσι, από Atletico Madrid). Καλή λύση, για μικρομεσαία ευρωπαϊκή ομάδα ο Φακίνος. Αρκετά καλός τερματοφύλακας βγαίνει ο Σιφάκης.

Αν και προσωπικά προτιμώ να φτιάξω ακαδημίες και να τσιμπάω από εκεί τα παιχτρόνια μου :p

ΥΓ Πάμε μωρή City για 4η συνεχόμενη ευρωπαϊκή κούπα :p

για τις ακαδημιες ποια παικτακια διαλεγεις στη αρχη του παιχνιδιου????

εγω παιρνω σχεδον παντα τους εξης:

lauri dalla valle 14yrs

scribe 18yrs

cardenas 16yrs

adzhov 14yrs

mihelic 17yrs

Link to comment
Share on other sites

ismael aissati, freddy adu. Δυστυχως, δε θυμάμαι άλλα ονόματα μιας και:

α. Ξεκίνησα με Sutton Utd (οπότε ηταν δύσκολο να φερω παίκτες)

β. Είμαι στο 2020 :p (οπότε ότι θυμόμουν δεν το θυμαμαι πια, μιας και δε εχει ξαναχρειαστει να ψαξω)

Πάντως με ενα μικρό ψαξιμο στις λίστες με τους παικτες, βαζοντας ως οριο ηλικίας τα 17 χρόνια, μπορεις να ψαρέψεις πολλούς καλούς. Αν δεις κάποιον με καλά νουμερα είτε τον τσιμπάς, είτε ζητας από καποιον να σου δωσει μια report card.

Link to comment
Share on other sites

Καλά έχω ακούσει για περιπτώσεις που έχουν φτάσει το 2099 , μιλάμε για championship manager 2 και 3 .... Μετά ήρθε το δικτυακό , αλλά δύσκολα ξεπερνάς τα 5 χρόνια , εκτός αμα είναι περισσότερο καμμένοι και απο wow ...

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ ειχα ακουσει για αυτά τα παλικάρια. Τότε δεν ειχα λόγο να φτασω τόσο μακρια. Πλεον όμως με τις ακαδημίες, το σύστημα scouting, τις πολλες εξελίξεις στην ομάδα και όλα αυτά τα καινούρια, μου εχουν δώσει ενδιαφέρον.

Π.χ. έχω μια εφταετια την Man City εχω παρει 2 Ουεφα και δύο Ch.L., αλλά μονο ενα πρωτάθλημα, για διαφορους λόγους. Μου τη δίνει αυτό το πράγμα. Ειμαι και πρωταθληματάκιας. Επίσης θελω να παω στην Barcelona, να παρω τα παντα, και να κλείσω την καριερα μου στην Sutton Utd (εχοντας ανεβάσει την στην Premier League ) :p

Πραγματι ειναι κάψιμο (11 μερες και 14 ωρες παιχνιδιου), αλλά σκεψου ότι κάθομαι γύρω στους 2 μηνες... Νταξ, πόσο να βγεις; Θελει και λεφτα για να βγαινεις :p

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα αν και έπαιζα απο 99/00, δεν έψαχνα ιδιαίτερα παίχτες και έπαιζα το πολυ 3 χρονιές και μόνο ελληνικο πρωτάθλημα

Απο πέρσυ όμως αρχισα να το ψάχνω. και έχω υποψιν μου καποιους για μικομεσαίες ομάδες και για αρχή.

Κwame Quansah: Ηταν στην δευτερη ομάδα του Αγιαξ και ερχόταν έυκολα καλή λύση για μικρη ομάδα. Φετος είναι βασικος στην Heracles Aξία 400.000

Ιvelin popov: AMC και R, FC και πέζει και DC μικρός και φθηνός και εξελίξιμος. Αξία τον αγορασα για 100.000

Οlexander Yachenko: Sw, Dc Πολυ καλός μικρός ουκρανός αμυντικος

Federico Agliardi: GK της Palermo. Aξία 3.700.00

Erik Jendrisek. Sc της Hannover αξία, 2.900.000

Jan Kristiansen: Πολύ καλή λυση για το κέντρο(παιζει παντού) Αξία 350.000

Δειτε και στο http://www.fmgreece.gr/phpBB2/viewforum.php?f=95&sid=4cc161c2aa7840cbd7be30f806e4097b

Link to comment
Share on other sites

SERGEY KISLIY

top super γαμάτος επιθετικός.μιλάμε πρώτη σεζόν που είναι και η χειρότερή του μέχρι να προσαρμοστεί έβαλε 24 goal και με δύο μήνες εκτός αφού έπαθε τραβματισμό.

το μόνο αρνητικό έιναι ότι είναι μη κοινοτικός και πρέπει να φορτόσεται τους παίκτες την belarus για να τον βγάλει.γύρω στα 700.000-1.000.000 κοσίζει και μετά απο λίγο καιρό άνετα θα κοστίζει για μεταγραφή 20.000.000.τόσο τον πολύλησα σε chelsea

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από CyBeR_JiM [Χθες, στις 20:02]

παιδια παρτε οπωςδηποτε VIORESIN SINANI!!!! 42 gkol σε 30 συμμετοχες στην λαρισα!!!:jump: :jump: :jump: :jump: :jump: :jump: :jump: :jump:

Δεν τον βρίσκω. Μήπώς είναι regen ή απο κάποια μικρή ομάδα και δεν τον φορτώνει πάντα η database

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.