Jump to content



Asus 7900gt prob!


carlitofj

Recommended Posts

Λοιπον ολα καλα και ολα ωραια μεχρι που καποια στιγμη αρχιζα να παιρνω συνεχεια bsod κατα τη διαρκεια του παιχνιδιου!Τις bsod ακολουθησαν τα artifacts και γενικα μια χαωδη κατασταση επικρατουσε!Τελικα ολα αυτα εξαφανιστηκαν οταν νομιζα οτι ηθελε καθαρισμα η καρτα γραφικων!Την φυσηξα και εγω λιγο, εφυγαν οι σκονες και ολα ωραια.Τερμα τα artifacts και οι bsod!Τωρα πλεον εχω μονο restarts μετα απο περιπου μιση ωρα παιχνιδιου!Επισης εαν αφησω το 3dmark να loopαρει παιρνω μια ωραιοτατη μαυρη οθονη(στα 20'-30') που δν ανταποκρινεται τπτ και συνεπως χρειαζεται restart το pc.Το demo toy 3dmark το βγαζει κανονικα η καρτα χωρις προβλημα!Εχετε ιδεα τι μπορει να φταει?

Υ.Γ Εχω τα τελευταια drivers.

Link to comment
Share on other sites

7-8 βαθμους μονο απο idle σε full load δεν νομιζω οτι πολυστεκει εκτος και αν μετρας θερμοκρασια με κανενα alt tab.Δοκιμασε να τρεξεις το benchmark του ατι τοολ να το αφησεις για καποια ωρα και παραλληλα να βλεπεις και τις θερμοκρασιες.Τα ρολογια της καρτας ειναι default?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από amdnikos [Σήμερα, στις 16:10]

7-8 βαθμους μονο απο idle σε full load δεν νομιζω οτι πολυστεκει εκτος και αν μετρας θερμοκρασια με κανενα alt tab.Δοκιμασε να τρεξεις το benchmark του ατι τοολ να το αφησεις για καποια ωρα και παραλληλα να βλεπεις και τις θερμοκρασιες.Τα ρολογια της καρτας ειναι default?

Default ειναι ολα!Δν εχω πειραξει τπτ.Τη θερμοκρασια τη μετραω μεσω του menu της nvidia.Τωρα τρεχω το atitool για artifacts εδω και 3λεπτα και δν μου εχει βγαλει καποιο προβλημα.Η θερκοκρασια ειναι σταθερη στους 60C-61C.

Υ.Γ Ποση ωρα περιπου να τρεχω το atitool?

EDIT:Μολις σταματησα το atitool μετα απο 40λεπτα!Δε μου εβγαλε κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από lord [Σήμερα, στις 17:49]

Μου φαίνετε πρόβλημα psu τι τροφοδοτικό έχεις ???

Και γω είχα κάτι τέτοια προβλήματα και λύθηκαν με αλλαγή τροφοδοτικού

(και περνούσε το ati tools χωρίς artifacts)

Το psu μου ειναι fortron 700watt.Δε νομιζω να εχει καποιο προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ο dellman εννοεί ποιας εταιρείας είναι, πχ. Samsung...

Αν μπορείς βγάλε και δες τι λένε πάνω τα chipάκια των μνημών της κάρτας... Συνήθως είναι περιμετρικά του πυρήνα προς τον "κ@λο" της κάρτας..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.