Jump to content


περίεργος ήχος σε κάρτα TV


anubis

Recommended Posts

έχω ένα laptop πελάτη, και του έχω εγκαταστήσει μια PCMCIA κάρτα TV. Το chip της είναι το 7135 της Philips. Όταν κάνει αναπαραγωγή, είτε σε τηλεοπτική είτε σε ραδιοφωνική εκπομπή, ο ήχος ακούγεται σαν να περνάει μέσα από φίλτρο και να γίνεται "ρομποτικός". Όταν τη βάζω να κάνει capture τότε όλα ακούγονται κανονικά. Το πρόβλημα σταματάει όταν βάλω πρώτα να παίξει κάτι ο media player και στη συνέχεια ανοίξω το πρόγραμμα της TV. Μετά, ακόμη κι αν κλείσω τον mp, η κάρτα συνεχίζει και δουλεύει κανονικά. Εννοείται ότι έχω ψάξει σχεδόν τα πάντα σε ρυθμίσεις, τόσο της ίδιας της κάρτας, όσο και του ήχου και multimedia στα Windows. Το συγκεκριμένο κομμάτι της κάρτας δε φταίει γιατί δοκίμασα και με άλλο και κάνει ακριβώς τα ίδια. Την εταιρία μη μου τη ρωτήσετε, γιατί δεν είναι μια από τις μεγάλες και γνωστές. Περιμένω δικές σας ιδέες, γιατί εγώ για την ώρα έχω ξεμείνει

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.