Jump to content



REASON 3


κωσταςμ

Recommended Posts

Καλησπερα και παλι μηπως ξερετε κανα πιο ευχρηστο προγραμμα για δημιουργια μουσικης

αλλα να εχει σχεδον τις ιδιες δυνατοτητες με το reason???

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το φερε η κουβέντα, να ρωτήσω κάτι που δεν έχω καταλάβει.... Πώς στο καλό μπορώ να κάνω export όλο το κομμάτι σαν αρχείο ήχου στο Ableton; Μια πιθανόν σχετική επιλογή που έχω βρει μου φτιάχνει ένα πολύ μικρό αρχείο στο οποίο δεν ακούγεται τίποτα απολύτως :confused:

Link to comment
Share on other sites

FL Studio 6 για loops και beats ;) Αν βάλεις και μερικά Vsti plugins (sytrus, z3ta, vanguard κτλ) είσαι άρχοντας.

Αρχική απάντηση από Mischeif

Τωρα αν θες να γραφεις μουσικη μαθε qbase!

+1, με λίγο διάβασμα και όρεξη όλα γίνονται!

Link to comment
Share on other sites

ableton live 6.απλα κορυφαιο.πανευκολο το εμαθα γρηγορα και ευκολα και μου εκανε την ζωη πιο ωραια.

τελος τα cubase και nuendo που πας μεσω λαμιας για να κανεις απλα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis

Τώρα που το φερε η κουβέντα, να ρωτήσω κάτι που δεν έχω καταλάβει.... Πώς στο καλό μπορώ να κάνω export όλο το κομμάτι σαν αρχείο ήχου στο Ableton; Μια πιθανόν σχετική επιλογή που έχω βρει μου φτιάχνει ένα πολύ μικρό αρχείο στο οποίο δεν ακούγεται τίποτα απολύτως :confused:

Κανείς;;;;;;;;;; :(

Link to comment
Share on other sites

και εδω cubase SX3 δουλεύουμε !! :D

Το πιο απλο πραγμα για να κρατήσεις ένα κοματι είναι σε WAV .

Τα προγραματα ήχου ειναι εργοστάσια απο απλότητα ..

Τι μου λες τώρα για βάλε - βγάλε ?

Το κάθε ένα, έχει μηχανισμο αποθήκευσης του Project συμβατό μόνο με τον εαυτό του !!

Οσο για το Live lite ... εχω M-audio keybord, και το εχω νόμιμα .. αλλα τι να το κανεις το κουτσό πακέτο όταν μπορείς να παίξεις ΜΟΝΟ μέχρι πέντε VST ??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis [Χθες, στις 13:20]

Τώρα που το φερε η κουβέντα, να ρωτήσω κάτι που δεν έχω καταλάβει.... Πώς στο καλό μπορώ να κάνω export όλο το κομμάτι σαν αρχείο ήχου στο Ableton; Μια πιθανόν σχετική επιλογή που έχω βρει μου φτιάχνει ένα πολύ μικρό αρχείο στο οποίο δεν ακούγεται τίποτα απολύτως :confused:

Δεν εχω ιδεα για αυτο!Δεν κανω ποτε save γιατι το χρησιμοποιω οπως προειπα μονο σε live act οποτε παιζω με loopes και αυτοσχεδιαζω!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.