Jump to content



Πως μπορώ να ξεγελάσω τα cardridges του εκτυπωτή μου?


Recommended Posts

Έχω ενα παλιό εκρυπωτή EPSON C40 UX και του έχω βάλει διαφορετικό μελάνι από το genuine tis EPSON.

Το πρόβλημα έιναι ότι με το που το έβαλα (το έγχρωμο) μου άναψε low in και ότι και να κάνω δεν τυπώνει με τίποτα.

Δοκίμασα και το SSC service utility αλλά δεν με βοηθάει.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να κα΄νω RESET στον printer???

thx

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από schumifer [Σήμερα, στις 02:47]

Δε θέλει ο εκτυπωτής ρεσετ κατά πάσα πιθανότητα αλλά το μελανοδοχείο. Ο απλούστερος τρόπος είναι να βρεις μηδενιστή

Μηδενιστής ????

δλδ ???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JohnnyX [Σήμερα, στις 03:58]

εχουν τα cartdridges chipaki ?αν ναι θελεις resetter

Tα συγκεριμένα δεν έχουν chip. Aρκεί λοιπόν η αλλαγή να γίνει "κανονικά", δηλαδή να "καταλάβει" ο εκτυπωτής ότι τοποθετήθηκε καινούριο. Αφαιρείς το έγχρωμο, κλείνεις τον εκτυπωτή, τον ξανανοίγεις (χωρίς να το έχεις τοποθετήσει). Πατάς το κουμπί του μελανιού, η κεφαλή έρχεται σε θέση αλλαγής και τοποθετείς το έγχρωμο.
Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JohnG [Χθες, στις 14:01]

Tα συγκεριμένα δεν έχουν chip. Aρκεί λοιπόν η αλλαγή να γίνει "κανονικά", δηλαδή να "καταλάβει" ο εκτυπωτής ότι τοποθετήθηκε καινούριο. Αφαιρείς το έγχρωμο, κλείνεις τον εκτυπωτή, τον ξανανοίγεις (χωρίς να το έχεις τοποθετήσει). Πατάς το κουμπί του μελανιού, η κεφαλή έρχεται σε θέση αλλαγής και τοποθετείς το έγχρωμο.

Σωστός !!! όλα οκ

κλασική περίπτωση RTFM

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.