Jump to content



ASUS EN8800GTS ή XFX Geforce 8800GTS


Sir_Builder

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Sir_Builder

Τελικα πηρα την Asus, η οποια ομως ηρθε στο κουτι της κανονικα με τα cd τα καλωδια κτλ αλλα δεν ηταν κλεισμενη με σελοφαν ή κατι αλλο.Υπαρχει περιπτωση να ηταν χρησιμοποιημενη?

Το λεω αυτο γιατι την ειχα παθει με μια αλλη καρτα παλαιοτερα την οποια μου ειχαν στειλει καμμενη απο overclocking και δεν δουλευε σωστα.Εβγαζε γραμμες κτλ.

Συνηθως οι καρτες ειναι σφραγισμενες ή απλα μεσα στην σακουλιτσα τους και στο κουτι τους?

εμενα η 8800gtx δε ειχε καλυμα(σακουλιτσα)και παιζει μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ξέρω ξεθαβω, αλλα είναι καλυτερα από το ανοιγω καινούριο thread έτσι?;)

Θα πάρω και γω μια GTS αλλά τελικά δεν μπορω να καταλάβω ακόμα γιατι έχουν τόση διαφορά στην τιμή μερικές. Η XFX για παραδειγμα έχει κοντα 90 euro διαφορά με την Albatron ή την EVGA, ξερω θα μου πειτε παρε την πιο φτηνή..αλλα

Το Βασικό : Δεν κανει καλο o/c?

Tι γίνεται τελικά? έχει αλλο τυπο μνημες? Δεν έχει καλή ψυξη? Δεν θα μπορώ να ελενξω καλα το fan της?

Ή είναι καθαρά θεμα εταιρίας? (γιατι αυτό δεν με νοιαζει καθόλου)

Σκεφτηκα και την XFX XXX Edition, αλλα δεν την βρισκω πουθενα στην Ελλαδα τωρα. (και αφού κανουν o/c και οι απλές GTS δεν αξιζει η αναμονή και τα παραπάνω λευτα ε?)

Την GTX την αποκλείω εξαιτίας: 1ο Τιμή. 2ο Δεν νομιζω να αξιοποιηθει πλήρως απο το pc μου

(Νομιζω η διαφορά 25% που έχει στις επιδόσεις από την GTS με έναν 6600 πέφτει και δεν δικαιολογει την 25% αυξηση της τιμης σε σχέση με την GTX. - :tomato::getlost: )

Να διαλέξω μια GTS με βαση το pcb να τελειώνουμε?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από giorgos th. [Σήμερα, στις 13:41]

μαλλον μαζι με την καινουργια σειρα ηθελαν να λανσαρουν και ενα πιο "επιθετικο" στυλ...ανταξιο των επιδοσεων..

E αν είναι έτσι να διαλεξω μια με μαυρο pcb :X:

Όλες το ίδιο o/c δεν κάνουν? Αυτο με ενδιαφέρει περισσοτερο.

Απο θερμοκρασια δεν πιστευω να έχω προβλήματα. Θα φυσαει ενα 25cm φαν πανω της

(μολις ερθει το sidepanel θα ποσταρω κ τα αποτελεσματα που θα εχει πανω στην vga)

Η Εvga έχει και μια ψυκτρουλα απο κατω? http://www.legitreviews.com/article/413/6/

χμμ..αλλα με βλεπω παω για την Albatron. Να πατήσω "παραγγελεια" ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 16:09]

η gainward?http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.512624

Αυτή ελεγα και εγώ στην αρχή, μαλιστα κάποιος εδω μέσα την έχει ανεβασει καλά, (ο skritikos νωμιζω)

Αλλά στα 640mb που λεω να παρω έχει 30-35 παραπανω από την Albatron , ξερω γω..αξιζει?

(Εξακολουθω να πιστεύω ότι δεν έχουν όλες τα ίδια chip στις μνήμες και δεν ξερω κατα ποσο θα επηρεασει αυτο το ο/c - To θεμα είναι ποιες εχουν το Hynix)

Εdit: απο την αλλη να δινεις τόσα λευτα και να μην βρισκεις ένα ,ουτε ένα review για την Albatron? περιεργο δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.