Jump to content



Δεν μπορώ να βγάλω άκρη με τους υπότιτλους σε divx


helloween

Recommended Posts

Διάβασα ρε παιδιά πολλά threads του forum για το εν λόγω θέμα. Έχω μια απλή απορία. Έχω μια ταινία divx και θέλω να ενσωματώσω υπότιτλους και να την γράψω σε dvd, για να την δω στο dvd player το επιτραπέζιο, γίνεται με απλά λόγια να με καθοδηγήσει κάποιος? :banging:

Link to comment
Share on other sites

Οντως πολύ καλό το πρόγραμμα της VSO αλλα εγώ χρησιμοποιώ και σου προτείνω επίσης το DVD Lab Pro 2. Αυτό το πρόγραμμα είναι για πλήρη παραμετροποίηση. Μενού μουσικές υπομενού κουμπιά τσάπτερς και ότι άλλο φανταστεις.

1 Με το Nero Vision 4 κάνω "Export" το avi σε mpeg

2 AN χρειάζεται με το subtitle workshop κάνω συγχρονισμό υποτίτλων με το βίντεο

3 Με το DVD Lab Pro 2 τα ενώνω βάζω τα μενού τις μουσικές των μενου και ότι άλλο θέλω (από αυτά που ξέρω!! :p) και δημιουργώ το dvd.

To convertXtoDVD είναι απλό και εύχρηστο αλλά με τον συνδιασμό που σου είπα ή και με άλλα προγράμματα κάνεις ότι θες.Αν αποφασίσεις να δοκιμάσεις την πρότασή μου ρώτα ότι θες. Αν θες γράφω και mini guide !!

Να ρωτήσω κάτι και εγώ εν αναμονή του δυπύρηνου: Γνωρίζει κανείς αν το Nero Vision 4 εκμεταλεύεται τους δυπύρηνους ?? Στο site του Nero ως συνήθως δεν αναφέρουν τίποτα από λεπτομέρειες...

Link to comment
Share on other sites

+1 convertxtodvd !

Στους υποτιτλους βαλε μεγεθος 28.

Επισης καλο θα ηταν στην αρχη να μην γραφεις αμεσως την ταινια για να βλεπεις τι εχεις φτιαξει!

Ξεκλικαρε την επιλογη της εγγραφης και μετα γραφε τη με το nero ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από helloween [Σήμερα, στις 13:13]

στο preview δείχνει τους υπότιτλους όταν κάνει επεξεργασία την ταινία το ConvertXDVD γιατί εμένα δεν μου το δείχνει

Ουτε σε εμενα τους δειχνει , αλλα στο dvd τους εχει!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Ακις 64 [Χθες, στις 18:22]

Κατεβασε το ConvertXtodvd ειναι πολυ απλο στην χρηση.Αν εχεις σε εναν φακελο μια ταινια και με ιδιο ονομα με την ταινια τους υποτιτλους στους γραφει αυτοματα:D

Το κατέβασα άνοιξα μια ταινία dIVX δεν είχε υπότιτλους.

Όμως που μπορώ να τους βρω?????από κάποιο site????? και πως τους ενσωματώνω?????

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από morius [Σήμερα, στις 20:36]

Το κατέβασα άνοιξα μια ταινία dIVX δεν είχε υπότιτλους.

Όμως που μπορώ να τους βρω?????από κάποιο site????? και πως τους ενσωματώνω?????

www.greeksubs.com Βρισκεις ο,τι θελεις!

Τωρα αν θες για σειρες checkαρε στο www.greektvsubs.gr

Με αυτα τα 2 εισαι καλυμμένος!

Οπως ειπαν και τα αλλα παιδια κατεβασε το ConvertXtodvd(κορυφαιο).Δωσε ιδιο ονομα στο αρχειο video και στο στους subs(.srt) και μετα το μονο που μενει ειναι να κανεις add το video και αυτο θα σου τους βαλει αυτοματα!

Σημειωση: στην προεπισκοπηση δε βγαζει τους υποτιτλους.Μην ξεγελαστεις

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από morius [Σήμερα, στις 22:36]

Το κατέβασα άνοιξα μια ταινία dIVX δεν είχε υπότιτλους.

Όμως που μπορώ να τους βρω?????από κάποιο site????? και πως τους ενσωματώνω?????

Υποτιτλους(ελληνικους) μπορεις να βρεις στα παρακατω sites:

www.greeksubs.com

www.subs4u.gr

www.movieplace.gr

www.apsubs.com

www.greektvsubs.gr

Μπορεις να τους ενσωματωσεις ειτε με τον τροπο που γραφω στο 2ο post ειτε μεσα απο το προγραμμα.Ελπιζω να σε βοηθησα!

EDIT:αργησα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.