Jump to content



Αξιοποιηση του hardware απο τα συγχρονα παιχνιδια....?


CyBeR_JiM

Recommended Posts

Σε παρόμοια φάση με τον JaguarOne είμαι...αλλά ρε παιδί μου με τρώει το χέρι μου κατά καιρούς και παίρνω κανα αξεσουάρ, κανα περιφερειακό κ.τ.λ. Είναι θέμα προτεραιοτήτων και υπάρχει κάτι που λέγεται μποϋκοτάζ. H nvidia έβγαλε 8800, βγάζει 8600, και σχεδιάζει για 8900. Ντάξει, καποιος να τους μαζέψει...

Σε ό,τι αφορά το hardware, υπάρχουν παραδείγματα εταιριών, όπως η Black Isle (μα που χάθηκε;), που έβγαλε τα απίστευτα Baldur's Gate και Icewind Dale, τα οποία ήταν αψεγάδιαστα. Πορσεγμένος ήχος και μουσική, τρομερά γραφικά, σενάριο και διάλογοι, και πάνω από όλα χωρίς bugs και τα συνακόλουθα patches.

Από την άλλη, υπάρχουν σημερινά παιχνίδια, όπως το Neverwinter Nights 2, που χωρίς να είναι κάτι το ιδιαίτερο με τα γραφικά του, σου γονατίζει το σύστημα! Είναι θέμα κακού προγραμματισμού; Δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως τα παιχνιδια ειναι πολυ πισω χρονια τωρα και οταν καποιο πολλα υποσχομενο ερθει κατα περιεργο τροπο απλα γονατιζει το μηχανημα λες και γινεται επιτηδες??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΟΕW1999

Δυστηχως τα παιχνιδια ειναι πολυ πισω χρονια τωρα και οταν καποιο πολλα υποσχομενο ερθει κατα περιεργο τροπο απλα γονατιζει το μηχανημα λες και γινεται επιτηδες??

Πως το εννοεις αυτο, για πιο λογο ενα πολυ υποσχομενο γονατιζει το συστημα?

Για να πεσει καταναλωση στις καινουριες καρτες αυτο εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι τα υπαρχον παιχνιδια δεν αξιοποιουν το υπαρχον υλικο. ποσα παιχνιδια απο ολα τα παιχνιδια αξιοποιουν τους δυπυρηνους πληρως και μην μου πειτε 2-3 μονο στα χιλιαδες που υπαρχουν και οταν ενα καινουργιο ερθει κατα περιεργο τροπο θα θελει πολυ μεγαλυτερες απαιτησεις απο αυτες που ιδει υπαρχουν πχ DOOM3 στην εποχη κανενα μηχανυμα δεν μπορουσε να το τρεξει τελεια, τωρα OBLIVION ωραιο αλλα ΑΛΛΑ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.