Jump to content


Ποια LCD TV 40' μου προτεινετε?


cabrinha

Recommended Posts

Ψαχνω τηλεοραση 40 ιντσων lcd (δεν με ενδιαφερουν οι πλασμα) και με χρηματικο οριο τα 1500ε. Εχω ψαξει και εχω καταληξει σε καποια μοντελα τα οποια προς το παρον δεν θα αναφερω ωστε ο καθενας να μου κανει την δικη του προταση.

Το σημαντικο? Τι αλλο απο την καλυτερη δυνατη ποιοτητα απεικονισης και χρωματικης αποδοσης. Και γιατι οχι και ενας ενσωματομενος επιγειος ψηφιακος δεκτης.

Σε δευτερο επιπεδο να εχει καλη τεχνικη υποστηριξη σε περιπτωση βλαβης. Και φυσικα οιαδηποτε ευκολια προσφερει (πχ. δυνατοτητα αναρτησης σε τοιχο).

Οσοι εχετε προσωπικη εμπειρια θα ειμουν υποχρεος εαν καταθετατε την αποψη σας.

Link to comment
Share on other sites

ειναι κριμα να παρεις 40 ιντσες οθονη και να μην ειναι true HD

Eτσι με βαση το σκεπτικο αυτο

εχουμε

ΑMOI 42

Sharp 37 XD1

Toshiba WL67z

Δεν ειναι ακριβως true HD ..μιας και δεν υποστηριζει 1080p αλλα 1080ι..

Παντως δεν χανεις να της ριξεις μια ματια..

και λιγο πιο πανω κατι παρομοιο σε 42

Toshiba 42 WLG66pg

Kαι αν σoυ τη βαρεσει...

ειναι και αυτες

sharp 42XD

sony X2000

Link to comment
Share on other sites

Έχω την Samsung LE40F71B , Με Full HD, και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος . Πιστεύω ότι πρέπει να δώσεις κάτι παραπάνω και να πάρεις μια Full HD .

Εγώ την πείρα 2600 ευρώ , αλλά την πείρε το μάτι μου εδώ http://www.technixx.gr/ με 2348 ευρώ , για ψάξε το

.

Τεχνολογία Οθόνης

TFT/LCD PVA-Technology

Οθόνη

40"

Διαγώνιος

102 cm

Φορμά

16:9

Μέγιστη Ανάλυση

1920x1080 (WUXGA)

Φωτεινότητα

500cd/m²

Αντίθεση

6000:1

Χρόνος Απόκρισης

8ms

Συνδέσεις

2x HDMI, Kompo (YUV), 2x SCART, VGA, S-Video, Composite Video

Διαστάσεις

99.4x69.6x29cm

Βάρος

24.3kg

Link to comment
Share on other sites

To budget ειναι αυστηρα περιορισμενο στα 1500ε. Επομενως και να θελω δεν μπορω. :(

Η toshiba 37' ειναι ακρως ενδιαφερουσα περιπτωση καθως και αναλυση υψηλη εχει και μεσα στον προυπολογισμο κυμαινεται.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.