Jump to content


Power Indicator: Ti είναι αυτό


blkik

Recommended Posts

Έχω τον υπολογιστή της υπογραφής και άλλαξα τον επεξεργαστή με έναν στα 3.0Ghz και την κάρτα γραφικών με μια Asus 7600Gs σε Agp πάντα.

Ανοίγοντας τον υπολογιστή βγαίνει το εξής μήνυμα.Εχω τους 93.71 εγκατεστημένους

Η κάρτα δεν έχει εξτρά τροφοδοσία.

Σε δυο μαγαζιά που ρώτησα ο ένας λέει καλύτερο τροφοδοτικό ότι θέλω και ο δευτερός ότι είναι πρόβλημα τον οδηγών τις nvidia και δεν θα έχω πρόβλημα.

Το τροφοδοτικο είναι Pegasus 400W και σε ιστοσελίδα που μετράει τα watt βγάζω 320W

post-1185-1416073004,0533_thumb.gif

Link to comment
Share on other sites

Όπως φαίνεται, το τροφοδοτικό σου δε φτουράει...δεν επαρκεί. Γι'αυτό και η κάρτα έριξε τα ρολόγια της...δοκίμασε να ξηλώσεις ενα δίσκο και ενα οπτικό και πες μας.

edit : στη σελίδα της Asus έχει κονέκτορα τροφοδοσίας η κάρτα...στη μέση πάνω από το cooler...εσύ ποιό μοντέλο έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dubber

...

SPAM ! :hehe:

Αρχική απάντηση από dubber

Και πάλι, ο μαύρος connector πίσω τί είναι ???

Στη silent η τροφοδοσία είναι εκεί...βαλτον να ξεμπερδεύεις...

edit (again) : αυτός είναι...τι άλλο θα μπορούσε να είναι δλδ. Κοίτα εσωτερικά στον κονέκτορα αν έχει τις 2 γωνίες που έχει το μόλεξ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από inertiacreep

Όπως φαίνεται, το τροφοδοτικό σου δε φτουράει...δεν επαρκεί. Γι'αυτό και η κάρτα έριξε τα ρολόγια της...δοκίμασε να ξηλώσεις ενα δίσκο και ενα οπτικό και πες μας.

edit : στη σελίδα της Asus έχει κονέκτορα τροφοδοσίας η κάρτα...στη μέση πάνω από το cooler...εσύ ποιό μοντέλο έχεις?

Οτι δεν επαρκεί το τροφοδοτικό και η κάρτα έριξε τα ρολόγια της αυτό το λένε οι drivers. Είναι όμως έτσι γιατί και σε έναν άλλο υπολογιστή με pci-e λένε βγάζει αντίστοιχο μύνημα για sli αλλά η μητρική ούτε καν υποστηρίζει sli

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από blkik

Οτι δεν επαρκεί το τροφοδοτικό και η κάρτα έριξε τα ρολόγια της αυτό το λένε οι drivers. Είναι όμως έτσι γιατί και σε έναν άλλο υπολογιστή με pci-e λένε βγάζει αντίστοιχο μύνημα για sli αλλά η μητρική ούτε καν υποστηρίζει sli

Εγώ το έγραψα αυτό υποθέτοντας οτι έχεις βάλει την τροφοδοσία στην κάρτα.

Λογικό και επόμενο λοιπόν να στο βγάζει...σε παλιότερες (ATI μεν) αν δεν έβαζες το μολεξ δεν bootαρε καν το πισι, βγάζοντας συνεχόμενα beeps και το αντίστοιχο μήνυμα. Κοίτα και το manual της κάρτας, θα λέει που και πως συνδέεται το μολεξ.

Όσον αφορά το καλώδιο, δεν θα έπεφτε έξω η Asus με το να βάλει ενα έξτρα στη συσκευασία, αλλά δεν είναι και η μόνη. Στις πιό ακριβές βάζουν.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.