Jump to content



πρόβλημα με το driver SH-S182M


crazyantonis

Recommended Posts

Γεία σας και πάλι αυτή τη φορα ο dvd driver μου παρουσιάζει ενα πρόβλημα.Τώρα τελευταία δεν κάνει autoplay τα cd και πρεπει να πάω χεριροκίνητα και ναι μπω απο τον υπολογιστή μου.Σήμερα όμως παρουσίασε ακόμα ένα πρόβλημα.Ενώ χθες προσπάθησα να παιξώ με το epsx βάζωντας ενα ps2 dvd για να το δοκιμάσω σήμερα προσπαθώ πάλι και δεν το αναγνωρίζει καθόλου.Τι να κάνω?

υ.γ ο dvd driver που έχω είναι ο samsung SH-S182M και ο υπολογίστής μου δεν έχει κλείσει ουτε 2 μήνες απο τοτε που τον αγόρασα

Link to comment
Share on other sites

Για το Autoplay που λές για δές μήπως το αντίστοιχο patch της Μicrosoft κάνει δουλειά...Το έχω κάνει παλιότερα στο NEC ND-3520A που είχε χάσει το Autoplay....σε μένα δούλεψε πάντως....

Εναλλακτικά υπάρχει και αυτό το fixάκι αλλά από το site της Softpedia...

Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα όμως μπορείς να τους ξαναπεράσεις χωρίς το firewall της NVidia όμως...Οπότε αν είναι έτσι, ούτε το πρόβλημα με το utorrent θα έχεις, ούτε θα σε εμποδίζει τίποτε να βάλεις τους drivers για το Samsung...

Aλήθεια, τί τους θές τους drivers για το Samsung? δεν χρησιμοποιούνται oι drivers των windows ή δεν κάνουν λόγω του ότι πρόκειται για recorder με Lightscribe ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.