Jump to content


USB πρόβλημα


Alejandro

Recommended Posts

Το τελευταίο χρονικό διάστημα οι θύρες USB του υπολογιστή μου δεν αναγνωρίζουν ούτε τη φωτογραφική μηχανή, ούτε το card reader ούτε και διάφορα USB sticks που έχω δοκιμάσει, παρα μόνο ένα παλιό stickακι, το οποίο λειτουργεί μια χαρά. Στο παρελθόν όλα (φωτογραφική μηχανή, το card reader, κλπ) λειτουργούσαν κανονικά αλλά τελευταία μου βγάζει μήνυμα ''’γνωστη συσκευή USB...''. Το παράδοξο είναι οτι το παλιό stickακι το ''βλέπει'' κανονικά...

Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Alejandro

Το τελευταίο χρονικό διάστημα οι θύρες USB του υπολογιστή μου δεν αναγνωρίζουν ούτε τη φωτογραφική μηχανή, ούτε το card reader ούτε και διάφορα USB sticks που έχω δοκιμάσει, παρα μόνο ένα παλιό stickακι, το οποίο λειτουργεί μια χαρά. Στο παρελθόν όλα (φωτογραφική μηχανή, το card reader, κλπ) λειτουργούσαν κανονικά αλλά τελευταία μου βγάζει μήνυμα ''’γνωστη συσκευή USB...''. Το παράδοξο είναι οτι το παλιό stickακι το ''βλέπει'' κανονικά...

Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;

Ρίξε μια ματιά, εάν ο υπολογιστής σου είναι γειωμένος σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ηταν η γείωση το πρόβλημα γιατί χθές που τον ανέβασα επάνω στο γραφείο, για να τον αποσυνδέσω και να τον πάω στον τεχνικό, έκανα μια δοκιμή και όλα (card reader, scanner, φωτογραφική κλπ) λειτουργούσαν κανονικά..!

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις και το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.