Jump to content



και οι nvidia 7xxx με προβλημα στα vista


JohnnyX

Recommended Posts

Εχω βαλει τα vista εδω και λιγες μερες ..δε τα δουλευω πολυ ..σιγα σιγα τα μελεταω

Ειχα ενα σοβαρο bug.

Μετα απο sleep mode το pc εβγαζε πρασινες flickering οριζοντιες γραμμες . Δοκιμασα και με hibernation. Το ιδιο!

Με λιγο ψαξιμο στο net διαπιστωσα οτι οσοι εχουν 7900 , athlon x2 και nforce 4 εχουν αυτο το προβλημα. Εμφανιστικαν ομως και ατομα με 7950 , c2d και 975χ με το ιδιο προβλημα

Ολα δειχνουν προβληματικο driver της nvidia. Mιλαω για τον official whql 9746

Καποιοι δοκιμασαν και τους 100.59 ..αναφερθηκε οτι το προβλημα λυθηκε ,αλλα δημιουργηθηκαν αλλα !.

Δεν εχω βαλει games ακομα στα vista

Καποιοι που βαλαν αντιμετωπιζουν το ιδιο προβλημα με τις πρασινες γραμμες ακομα και μεσα στα παιχνιδια!!!!

Το προβλημα ειναι σοβαροτατο..μου φαινεται η nvidia τα εχει βρει σκουρα με τους drivers για vista.

και να γιατι μιλαω : http://forums.nvidia.com/index.php?act=Attach&type=post&id=3493

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από slaught -> Eιναι λιγο νωρις ακομα για να βαλεις vista αλλο ενα τρνο παραδειγμα απο παιδικες ασθενειες!
Στο συγκεκριμένο δεν νομίζω ότι φταίει η Μ$, αλλά μάλλον η nVidia.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.