Jump to content



p4 overclocking


HotPeanut

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από honda22 [Χθες, στις 21:39]

Εδώ που έχω φτάσει η θερμοκρασία σε idle κατάσταση ειναι 29 βαθμούν ενώ σε

full load (ConvertXtoDvd) φτάνει τους 58....

Ειναι καλή θερμοκρασία για northwood???????? :getlost: :getlost: :getlost:

μια χαρα αν εχεις την στοκ ψυκτρα...

και εγω τοσο επιανα παλια...

με την ZALMAN το μαξ ειναι 37 και αυτη μετα απο πολλες ωρες, καλοριφερ στο φουλ και κλειστο κουτι...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την συμβουλή αλλα δυστυχως δεν ειχε καμια διαφορά... Εφοσον υπάρχουν ορισμενα απο το m/b profil, δεν θα επρεπε αυτόματα να παίρνει τα σωστά settings και να γίνεται το ο/c από 3 Ghz σε 3.3 Ghz, σε 3.6 Ghz ή 3.9 Ghz, ανάλογα με το επιπλέον πόσοστό που επιλέγεις να δώσεις 10%, 20%, 30%;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την συμβουλή δεν άλλαξε όμως δυστυχώς κατι. Εφόσον υπάρχουν preset profiles στο m/b, που μπορεις να επιλέξεις ποσοστό o/c δεν θα έπρεπε αυτόματα να πέρνει η CPU τον καινούριο χρονισμό; π.χ για 20% από 3 Ghz να ανεβαίνει σε 3,6 Ghz χωρίς να παρεμβαίνει κανείς στην τάση του ρεύματος ή στην συχνότητα στις μνήμες;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sakis_the_fraud [Σήμερα, στις 12:56]

μια χαρα αν εχεις την στοκ ψυκτρα...

και εγω τοσο επιανα παλια...

με την ZALMAN το μαξ ειναι 37 και αυτη μετα απο πολλες ωρες, καλοριφερ στο φουλ και κλειστο κουτι...

Ναι η στοκ είναι!!!:tomato:

Ευχαριστώ φίλε:T: :T:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.