Jump to content



Amd 4200 x2 help


aris2820

Recommended Posts

οπως λεω και στον τιτλο εχω ενα amd 4200 χ2 manchester (LDBFE 0633 DPMW) DFI Lanparty Ut slI-D s939 και μια twinmos Speed Premium. Επειδη δν εχω ασχοληθει ξανα με με διπυρηνα θελω λιγη βοηθεια.

Ειναι λογικο να τρεχω s-pi και στo 1m και να κανει 44 δευτ?Αυτη ειναι η πρωτη ερωτηση.

2ον δν ανεβαινει πανω απο τα 2680 με τιποτα..Τι γινεται? Και ακομα και σε αυτην την συχνοτητα το s-pi παλι στο 1m το κανει 30+..ειναι λογικα ολα αυτα..?

Link to comment
Share on other sites

1 κοιτα εδω και συγκρινε με αλλους που εχουν τον ιδιο cpu

http://www.hwbot.org//hwbot.do

2 για να παει πανω απο 2680 α.δωσε κι αλλο ρευμα β.τσεκαρε την θερμοκρασια του cpu γ.δες αν σε κοβουν οι μνημες

Link to comment
Share on other sites

έχω την ίδια cpu - ίδιο stepping!!- αλλα δεν έχω προλάβει ακόμα να κάνω πολλά περί oc. εμενα έπαιξε - δεν ξέρω αν ήταν σταθερά βεβαια- στα 2640 (240x11) με 1.475V αν θυμάμαι καλά, default τάση 1.35v. δεν είναι και τόσο άσχημα. ότι άλλο θα ποστάρω.

εσύ με τι τάση πηγες στα 2680?

Link to comment
Share on other sites

Ως stepping δν φαινεται ασχημο τα 2,680 ειμαι deufault ταση το cpu-z λεει οτι ειναι 1,32.φυσικα o/c δν κανω με αυτη την ταση ανεβαζω στα 1,40 αλλα ματαια δν φαινεται ν ανεβαινει, δν ξερω μην κανω κατι λαθος με τα timings της μνημης.Τι να πω..

Να σε ρωτησω κατι αλλο τι χρονο κανεις στο s-pi 1m?

γτ αργει τοσο στα default κανει 41 δευτ.? Απο αλλους μονοπυρηνους π ειχα καλυτερους χρονους ειχα..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.