Jump to content



Μεταφορά ADSL.....


f117

Recommended Posts

Μπορείτε να μου πείτε τι θα πρέπει να κάνω για να μεταφέρω την συνδρομή μου από την Χαλκίδα που βρίσκομαι τώρα στην Αθήνα?τι διαδικασίες πρέπει να γίνουν?η σύνδεση μου είναι forthnet!

Link to comment
Share on other sites

την adsl συνδεση απο τον Isp δεν χρειάζεται να αλλάξεις τίποτε.. αυτό που θα χρειαστεί να μεταφέρεις είναι την adsl γραμμή από οτέ...

ξέρω ότι αν μεταφέρεις "όλη την γραμμή" (και τον αριθμό τηλεφώνου δλδ) είναι διαδικασία γρήγορη.. τώρα απο χαλκίδα -> αθήνα πρέπει να γίνεται αλλά θα σε γελάσω

καλύτερα πήγαινε στο πλησιέστερο ΟΤΕ και ρώτα για πληροφορίες...

Link to comment
Share on other sites

δεν θέλω ΚΑΙ τον αριθμο να μεταφέρω...θέλω απλά να γίνει της Αθήνας ADSL και της Χαλκίδας να σταματήσει.....οτι θα ρωτήσω θα ρωτήσω απλά για να ξέρω μήπως το έχει κάνει κάποιος....

Link to comment
Share on other sites

και κάτι τελευταίο......άμα ειμαι στο ιδιόκτητο δίκτυο της forthnet(στην Αθήνα)....δεν θα πρέπει λογικα να μην ασχοληθώ με τον ΟΤΕ (Αφού δεν θα είμαι πια σε αυτον) αλλά όλα η forthnet?

ευχαριστω :D

Link to comment
Share on other sites

Η γραμμή σου είναι από τη Forthnet (1bill) ή το πάγιο το πληρώνεις στον πΟΤΕ?

Αν ισχύει το 1ο, θα κανονίσεις τα πάντα με τη Forthnet.

Στη 2η περίπτωση, θα ζητήσεις διακοπή της γραμμή από τον πΟΤΕ και θα μιλήσεις με τη Forthnet ώστε να σου κάνει μετατροπή της συνδρομής σε 2play όπου θα σου μεταφέρουν το υπόλοιπο που ενδεχομένως να έχεις προπληρωμένο στη νέα σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.