Jump to content



Direct3D not functional.....


greekfragma

Recommended Posts

εδω και 2 ημερες ειχα κατι περιεργα κολληματα στο πισι.....κυριως στα παιχνιδια....παιζανε αψογα και στα καλα καθουμενα με πεταγε εκτος game ειτε εσβηνε η οθονη ενω ακουγοτανε να παιζει κανονικα.........

ψαχνοντας λιγακι ειδα οτι για καποιο λογο τα windows μου κατεβαζαν το 3d acceleration mode απο full σε normal....

ανοιγοντας το catalyst control panel δεν εδειχνε με τιποτα το αμαξακι λεγοντας οτι δεν υποστηριζεται η λειτουργια 3d.

αλλαξα drivers.....απο 6.11 6.12 και 7.1

αλλαξα και directX εκδοσεις......απο οκτωβριου εβαλα δεκεμβριου και ξανα καθαρα του φεβρουαριου.....

οβερκλοκια γυρισαν ολα στα default....και ξανα τα ιδια

λυση δεν βρηκα.....

να κλαψω την Χ1800ΧΤ?:(

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το και στο αλλο pcie slot..Λες οτι επαιζες και ξαφνικα εκλεινε..Τωρα ουτε αυτο το κανει ;Δηλαδη ουτε μπορεις να παιξεις εστω και λιγο ; Τι αλλαξε απο τοτε δλδ ?

Link to comment
Share on other sites

τιποτα δεν αλλαξε...........αυτο ειναι το θεμα......ιος δεν παιζει...δεν κατεβασα κατι αυτες τις 2-3 μερες......το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι καθαρα καρτα.......αλλαξα και τροφοδοτικο......εβγαλα το 580hiper και εβαλα tagan700...θα την παω αυριο μια βολτα απο το μαγαζι να την βαλω πανω σε κανενα αλλο μηχανακι.....μηπως παιζει τιποτα με την εγκατασταση.............βαριεμαι το φορματ.....

Link to comment
Share on other sites

ρε συ, είχα κ εγώ παρόμοιο πρόβλημα, όσον αφορά το ότι έκλεινε η οθόνη. εμένα έσβηνε η οθόνη, έπαιζε ήχο 2-3 δευτερόλεπτα ακόμα κ μετα κόλλαγε όλο το pc. άλλαξα τροφοδοτικό κ όλα πάνε καλά προς το παρόν. μέχρι κ format είχα κάνει πρίν αλλά τίποτα, και μου το έκανε και με 2 κάρτες, μία 7800gtx και μία x1950pro

για δες με το psu τι παίζει.....

edit : δεν είχα δεί το screenshot σου, μάλλον άσχετο το πρόβλημά μας, πιό πιθανό κάποια σαπίλα των win να σου τυχε

Link to comment
Share on other sites

τελικα πριν λιγο βρηκα λυση.........εχοντας ενεργοποιημενο ενα προφιλ σε 2 games για HDR glow effects, απλα μαμιοταν ο διας.......

μολις τα ξαναγυρισα σε απλα glow effects ολα οκ........

εσεις τι καταλαβαινετε?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.