Jump to content



UFO Afterlight!


Shaman

Recommended Posts

Πολεμαω με τους Beastmen και μαλλον θα μου πεταχτουν και οι Martians σε λιγο...

Ως τωρα παντως ειναι το πιο δυσκολο ufo σε σχεση με τα πρηγουμενα αλλα δυο της Cenega

σε normal δυσκολια ακομα και οι πιο ευκολοι εχθροι ειναι αρκετα ευστοχοι στα πυρα τους και αργοτερα γινονται και ιδιαιτερα πολλακις και ανθεκτικοι

Ειναι challenging οσο αφορα τις μαχες :)

αλλα το εχουν παρατραβηξει με το base management μερος.

Κανε αυτο και κανε εκεινο, υπολογισε το ενα και υπολογισε το αλλο κατανταει λιγο κουραστικο το μη tactical μερος του.

Επισης η οθονη οπου μαθαινεις οτι εχει σχεση με research αλλα και τις τεχνολογιες που εχεις ανακαλυψει ειναι ΑΙΣΧΟΣ, καμια σχεση με αυτη του των παιχνιδιων Xcom και μου κακοφαινεται που δεν εχει αερομαχιες του στυλ Χ-COM το εβρισκα ωραιο στοιχειο το να καταρριπτεις εχθρικα ufo και να τα εξερευνας :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΙamdaBest

Επισης η οθονη οπου μαθαινεις οτι εχει σχεση με research αλλα και τις τεχνολογιες που εχεις ανακαλυψει ειναι ΑΙΣΧΟΣ, καμια σχεση με αυτη του των παιχνιδιων Xcom και μου κακοφαινεται που δεν εχει αερομαχιες του στυλ Χ-COM το εβρισκα ωραιο στοιχειο το να καταρριπτεις εχθρικα ufo και να τα εξερευνας :(

Αυτά τα δύο ειδικά μου τη σπάνε κι εμένα. To κάψιμο που είχα φάει με το UFO και το X-COM αργότερα, δε θα ξαναγίνει, το έχω πάρει απόφαση. Πάντως, είναι πολύ εθιστικό.

P.S. Rollers + Alchemists can burn in Hell!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Σιμος [Σήμερα, στις 16:35]

Χ-COM Terror from the Deep ηταν μακραν το καλυτερο παιχνιδι της σειρας!!!

Για μενα πεθανε η MicroProse πεθαινε και η σειρα....

Ναι φιλε μου τι μου θυμισες τωρα

ατελειωτες ωρες ειχα χαλασει για το συγκεκριμενο ειδικα Χ-com...περιπετειες στον βυθο

Και το X-Com apocalypse μου αρεσε επισης

Οσο αφορα το UFO Αfterlight της Αlter ειναι μεν ενα καλο παιχνιδακι αλλα δεν εχει αυτο το πορωτικο στοιχειο οπως ειχαν τα παιχνιδια X-com της Microprose που σε καθηλωναν απο την πρωτη στιγμη

Για να ειμαι ειλικρινης το Afterlight οσο το εχω παιξει ως τωρα με εχει κουρασει και εχω αρχισει λιγακι να το βαριεμαι

κατι που ποτε δεν μου συνεβη με τα παιχνιδια X-com της microprose

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.