Jump to content



MSI GeForce BIOS


michailovits

Recommended Posts

Γειά σας,

έχω την MSI NX6800GT-T2D256E .

Είναι PCI-E και έχει 256MB GDDR3 μνήμη.

Θα ήθελα να μου πείτε που θα βρω το BIOS της, και πως θα το περάσω,(με πιο πρόγραμμα και αν είναι εύκολο αναλυτικές οδηγίες για VGA install BIOS)

[Α!και κάτι ακόμα, στο παλιό μου το pc Που είχα μια geforce 2 όταν άνοιγε,στην πρώτη οθόνη που έβγενε (πριν απο αυτη που λέει Pres del for Bios) έλεγε επάνω αριστερά στην γωνία NVIDIA GeForce 2 mx*******

Γιατί τώρα στο καινούργιο μου Pc δεν λέει NVIDIA GEFORCE 6800GT?]

Please Help Με το BIOS

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δε κατάλαβα, τι θες να κάνεις? αντιμετωπίζεις κάποιο σοβαρό πρόβλημα?Η ψάχνεις για να δημιουργήσεις? :confused:

Eπειδή είδα και το άλλο θέμα, όταν είναι να ρωτάς κάτι, ψάξε και λίγο, μη τα περιμένεις όλα έτοιμα, αλλιώς παράτα τα με τους υπολογιστές. Δε στο λέω επιθετικά, αλλά αν δε κάτσεις να βρεις και κάτι μόνος σου δε θα μάθεις ποτέ να ασχολείσαι με τους υπολογιστές.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιο δίκιο φίλε μου,,αλλά επειδή είμαι αρχάριος, και φοβάμαι να βάλω οτι ιοσ Ια την κάρτα μου βρω,θα ήθελα να μου πείτε εσείς οι έμπιροι,που θα βρω το bios για να το περάσω.

Πάντως έχω ψάξει ,αλλά δεν βρήκα κάτι εκτώς απο το οτι φοβάμαι να πειραματιστώ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από michailovits

Έχεις κάποιο δίκιο φίλε μου,,αλλά επειδή είμαι αρχάριος, και φοβάμαι να βάλω οτι ιοσ Ια την κάρτα μου βρω,θα ήθελα να μου πείτε εσείς οι έμπιροι,που θα βρω το bios για να το περάσω.

Πάντως έχω ψάξει ,αλλά δεν βρήκα κάτι εκτώς απο το οτι φοβάμαι να πειραματιστώ

Aκόμη δεν απάντησες στην ερώτηση, γιατί να πειράξεις το bios? Τι περιμένεις να κερδίσεις?Μήπως εννοείς κάτι άλλο και έχεις μπερδευτεί?Ο μόνος λόγος να πειράξεις της 6800gt το βιος είναι(υποθέτω) να ανεβάσεις τάσεις και ρολόγια, αλλά μήπως εννοείς απλά ένα tweak με το Rivatuner,που γίνονται έτσι εύκολα?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας πεις τι θέλεις το ΒΙΟS?Έχει κάποιο πρόβλημα η κάρτα?Το πρόβλημα σου είναι ότι δεν λέει 6800GT στην αρχή ή ότι δεν λειτουργεί σωστά η κάρτα?

Αν λειτουργεί σωστά η κάρτα δεν βλέπω τον λόγω να σου δώσω το λινκ..:D

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θέλω απλά να έχει Bios η κάρτα μου,ουτε o/c θέλω ούτε τίποτα!

Επίσης στο control panel της nvidia εκεί που λέει έκδοση bios βίντεο,καμιά φορά,φεύγει και είναι κενό εκείνο το σημείο και ένας φίλος μου είπε πως πρέπει να βάλω bios αλλά δεςν ξέρω πως.

Βρήκα αυτό http://www.mvktech.net/component/option,com_remository/Itemid,26/func,fileinfo/filecatid,913/parent,category/

ξέρετε αν θα κάνει στην VGA μου,ή θα την σακατέψω?

Εσείς που ξέρετε καλύτερα απο εμένα τι λέτε,αν την αφίσω έτσι?καλή είναι έτσι?ή να βάλω αυτό το bios?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.