Jump to content



7900gs 'i x1950 pro ??


chrisbmw150

Recommended Posts

Εγώ με την 7900gs μεχρι σήμερα όλα τα παιχνίδια τα παίζω σε 1280χ1024 με φουλ όλα τα γραφικά και είμαι μια χαρά.τώρα οσο αναφορά την 1950pro πρέπει να ειναι στις ίδιες δυνατότητες αντε και λιγο καλύτερη.Αν θα είχα να επιλέξω σήμερα μια απο της δύο θα επερνα την 1950pro.

Link to comment
Share on other sites

σε default/ημι-oc καταστασεις αν θυμαμαι καλα η ATI ειναι καλυτερη επιλογη (οχι οτι η αλλη μενει πολυ πισω)

To μοδ που θελει η nvidia για να ανεβει ειναι γελοια...και παει πολυ ψηλα.

Δεν νομιζω η Ατι να ακολουθησει τοσο ψηλα...

Απο κει και περα ειναι και ποια εταιρια προτιμας ..

Πχ προτιμω ΑΤι αλλα μετανιωσα που δεν ειχα καποια 7900gs..

Link to comment
Share on other sites

είναι πολύ μικρές οι διαφορές μεταξύ τους. ίσως θα ήταν καλύτερα να αποφασίσεις με κριτήριο εάν την θέλεις για κάποιο συγκεκριμένο παιχνίδι ή για γενικά.

κοίτα εδώ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πρότεινα την χ1950προ έχει κάνει μεγάλη επιτυχία για τα λεφτά της πιστεύω είναι ότι καλύτερο μπορείς να πάρεις

http://www.tomshardware.com/2007/02/06/the_best_gaming_video_cards_for_the_money/page3.html#best_pcie_card_for_200

Link to comment
Share on other sites

Οτι ειπαν οι αποπάνω plus ομως μια ένσταση .

Η 7900gs ειναι στα 450core ., και απο οσο εχουμε δει ως τώρα ενα 95% αγγίζει τα 600 με στοκ αέρα χωρίς ρευματα. . . . . [μια ειδα μονο στο xtreme να μην περναει τα 570~ αν θυμαμαι καλα . ]

Ακα η κάρτα κοιμάται με τους default χρονισμους , αντιθέσει με την 1950 που έρχεται τσίτα απο factory. [αληθεια κάποιος κατοχος να μας πει τι κανει η 1950 του με στοκ ρευματα - ψυξη]

αυτα.

Link to comment
Share on other sites

κτλβα .. μαλλον θα παω για 8800 320mb τελικα σε κανα μηνα αν κατεβει λιγο :upside:

thnx guys αλλα τελικα δεν εντυπωσιαστικα με καμια απο τις 2 καρτες σε σχεση με την 7600 gt μου ..

Link to comment
Share on other sites

Kαλά αν πάς για 8800gts , πάρε την 640 τουλάχιστο αφου ανεβαίνεις κατηγορια για εκεί . Την ειδα κάπως αδύναμη την 320 σε διάφορα συγκριτικά , και σε ορισμένα games πέφτει σε αποδοση στα ορια χ1900-7900

Link to comment
Share on other sites

χλωμο να παω σε τοσο ακριβη... δεν ειμαι και ιδιαιτερα gamer fan .. απλα κολαω που και που σε κανα παιχνιδι (για κανα 3 ήμερο max ) και τσαντιζομαι με την 7600gt που δε μπορω να τα εχω ολα στο full...

Η 8800 320 θα με ΥΠΕΡκαλυψει.

Link to comment
Share on other sites

Με τη σειρα μου θα σου πω οτι προτιμω nvidia γιατι εχει πολυ καλυτερους drivers!Eγω που τρεχω linux καθε μηνα λεμε δεν πειραζει τον επομενο οι drivers του linux θα ειναι ανθρωπινοι και παει λεγοντας.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.