Jump to content



Silverstone Olympia 650 or S12-650 650W ''Energy +'' ?


GeorgeVasil

Recommended Posts

Guyz Καλησπέρα...

Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα 2 τροφοδοτικά.Το ποσό αυστηρά μέχρι 160.Και μονό από πλαίσιο γιατί θα χρησιμοποιήσω πιστωτικό.

Silverstone Olympia 650

Specs

Seasonic S12-650 650W ''Energy +''

Specs

Θα ήθελα να ακούσω τεκμηριωμένες γνώμες και όχι απαντήσεις του στυλ ''+1 στο χ γιατί είναι αθόρυβο''.

Η απόφαση είναι πολύ δύσκολη,αν και το SilverStone μου κάνει 1 Κλικ παραπάνω γιατί είναι λιγάκι ποιο δυνατό,

έχει 1 Χρόνο παραπάνω εγγύηση(αν δεν έχουν κάνει λαθος στο plaisio με την εγγύηση του Seasonic).

Θα τροφοδοτήσει το σύστημα της υπογραφής,και μια καλύτερη κάρτα γραφικών στο μέλλον.

Θα ήθελα να με βοηθήσετε να έχω αποφασίσει μέχρι το απόγευμα,για να το έχω αύριο μεθαύριο.

Σας ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έχω συζητήσει το θέμα αρκετά...

Είδα εδώ..Κλικ στην μέση του Review:

SilverStone Olympia OP1000

* Uses SevenTeam 1kW server platform

* Very stable power

* 80A continuous power on a single 12V rail

* Single, rear mounted 80MM fan is loud

* 8800GTX SLI certified

* Quite a bit of ripple/noise

* 3 year warranty

και

Seasonic S12 and M12 product lines

* Very good voltage regulation

* Very efficient

* Very quiet

* M12 series is modular

* Crossfire X1900/X1950 Crossfire certified

* S12 650W is 7950 GX2 Quad SLI certified

* 3 year warranty

Και αναρωτιέμαι αν κάνει το 1000 Silverstone: Quite a bit of ripple/noise,με το 650W τι γίνετε?Βέβαια η σύγκριση δεν είναι άμεση..

Δεν αμφισβητώ την ποιότητα και την αξιοπιστία της SilverStone,μην παρεξηγηθεί κανείς..

Αν μπορεί κάποιος από πλαίσιο που ίσως τα έχει δοκιμάσει να μας πει τι παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δοκιμάσει κάτι αλλά θα σου πω ότι το silverstone το 100αρι ειδικά μετά από στρεσάρισμα ανέβαζε ripple. Το 650 δεν το έχω δει σε τέτοιο ρεβιού. Θα πρότεινα είτε το seasonik είτε το etasis 650. ΜΕιον του etasis είναι ο θόρυβος κατά τα άλλα είναι βράχος. Επίσης και το seasonik τα πάει καλά σε όλα και κυρίως είναι αθόρυβο

Link to comment
Share on other sites

το 1000 δεν εχει καποια σχεση με το 650 παρα μονο το ονομα (olympia)

But unlike the Olympia OP1000, the OP650 is not made by SevenTeam. And supposedly it's not made by Etasis or Enhance either. Although some rumors have hinted that this is engineered by some former Etasis engineers in Enhance's newest factory, none of this has really been substantiated and there is no UL number underneath the Underwriter's Recognized logo on the box, but one thing is true: the unit is made in Taiwan while all of the Zeus and Strider models are made in China.

οσο για το ripling του μικρου....

The ripple and noise, or lack of it, is really impressive on the Olympia OP650. If it weren't for the purple waveform showing off a .01mV scale on the +12V, we may not even know there's a change in the ripple at all.

Even under the greatest load, there was only 20mV of ripple and noise on the +12V rail.

ταδε εφη τζονης

Περα απο αυτα οποιο και να παρεις την δουλεια τους την κανουν με το παραπανω..

Kορυφαια (μαλλον) και τα δυο για τα λεφτα τους και για αυτα που προσφερουν με διαφορετικη προσεγγιση(μιας 12αρας εναντι περισσοτερων)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.